příroda

Navštivte nejkrásnější přírodní úkazy České republiky

Zahraničí je čím dál více navštěvované, ale přesto je to obrovská škoda. Přece jenom i Česká republika skrývá neotřelé krásy, které alespoň jednou v životě musíme vidět. Většinou nás lákají unikátní výlety do hor nebo nejrůznější turistické trasy, kterých je v Česku opravdu požehnaně. Někteří lidé však stále nevědí, co by tak v Česku navštívili, proto raději jedou do zahraničí, kde se okoupou ve stále slaném moři a spálí na stejně písečné pláži, která je zkrátka vždy ta, na kterou míří sluníčko nejvíce a nejčastěji.

Ostatně nejen pro tyto typy lidí, kteří nevědí, na co se v Česku podívat, přinášíme několik tipů na přírodní české krásy, které se vidět zkrátka musí. Jedná se o ta nejkrásnější přírodní místa u nás, které všem jednoznačně vyrazí dech.

• Ledovcová jezera – Šumava

Šumava patří obecně k nejoblíbenějším místům, kam se Češi vydávají na dovolenou. Většinou si tam pronajmou chatu a stráví tam krásný přírodní týden. Pokud i vy míříte do těchto míst, nezapomeňte navštívit ledovcová jezera. Mezi ně se řadí Černé, Čertovo, Prášilské, Plešné a jezero Laka. Samozřejmě nejznámější jsou první dvě jezera, tedy Černé a Čertovo, ale i ostatní rozhodně stojí za návštěvu. Největší a nejhlubší je však Černé jezero, kterému se tak přezdívá díky temným lesům odrážející se na hladině.

• Pančavský vodopád

Mnoho lidí cestuje do zahraničí zejména proto, že touží po návštěvě nějakých vodopádů, u kterých se mohou vyfotit na památku. Jenže do zahraničí nemusíme pro vodopády jezdit, když jeden takový krásný (a zrovna také nejvyšší) nalezneme i v Česku. Jedná se o Pančavský vodopád, který měří dvě stě padesát metrů. Tuto vycházku sem můžete spojit také s unikátním výhledem. Mimo jiné při návštěvě těchto vodopádů nezapomeňte vyrazit i na Lysou horu, jejíž vrchol uvidíte tehdy, kdy se budete kochat výhledem z vrchu těchto vodopádů.