Poznejte Vysoké Tatry z vrcholků jejich štítů

Poznejte Vysoké Tatry z vrcholků jejich štítů

Lidé dnes netouží po proležené dovolené, která nebude ničím zajímavá nebo pestrá. Lidé dnes touží naopak po aktivní dovolené, proto se vydávají například do Afriky nebo do podobných koutů země, kde zažijí zkrátka obrovské dobrodružství. V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí také zažít pořádné dobrodružství, doporučujeme zamířit do Vysokých Tater. Možná si říkáte, že ve Vysokých Tatrách toho není moc k vidění, opak je ale pravdou. Poznejte i vy Vysoké Tatry trochu jinak, a to konkrétně z vrcholků zdejších štítů.  

Vysoké Tatry jsou známé především díky své dech beroucí přírodě. V případě, že patříte k lidem, kteří zde už byli, pak máte nějaké vrcholky zdolané. A určitě také moc dobře víte, že ne všechny štíty ve Vysokých Tatrách jsou veřejnosti dostupné. Proto se podívejme na několik dostupných vrcholků, odkud se člověku nabízí vážně zajímavý pohled.  

Rysy  

Náročnou, ale velice oblíbenou trasou je výstup na Rysy. Jedná se o vůbec nejnavštěvovanější štít Vysokých Tater, na který v minulosti lezl třeba samotná Lenin. Délka túry je zhruba osm hodin a jak jsme zmínili, výstup nepatří k nejjednodušším, je to spíše těžká túra, během které se dostanete do výšky dvou a půl tisíc metrů.  

Jehněčí štít 

Dalším atraktivním štítem je takzvaný Jehněčí štít, který není tak náročný jako předcházející Rysy. Je však o něco delší, délka této túry se odhaduje na zhruba devět hodin. Štít najdete na rozhraní s Belianskými Tatrami, i proto ze samotného vrcholku uvidíte Belianské Tatry, kterými se také jinak říká Dolomity.  

Koprovský štít 

Středně těžkou túrou je asi osmihodinová túra na Koprovský štít. Velká část této trasy je totožná s tou vedoucí na Rysy. Jen tedy nepůjdete po červené stezce, ale půjdete po modré, která vás na Koprovský štít dostane. Cestou například narazíte na Velké Hincové pleso, které je jakýmsi milníkem. Odstud se začíná ta pravá túra, která bude synonymem náročnosti.