Kam na výlet v okolí Prahy?

Kam na výlet v okolí Prahy?

Už vás hlavní město nebaví nebo jste jen byli všude, kam jste zavítat zde mohli? Pak je načase na některý z výletů, který podnikněte v okolí Prahy. A že se takových turistických cílů v okolí nachází! Začít můžete návštěvou Karlštejnu, který patří k nejatraktivnějším hradním komplexům u nás. Pokračovat můžete na pohádkový zámek Konopiště a zakončení může probíhat na některém z níže uvedených tipů.  

Koněpruské jeskyně jsou součástí chráněné krajinné oblasti 

Přemýšlíte nad tím, jak strávíte volné odpoledne s rodinou? Nabízí se Koněpruské jeskyně, které jsou nejdelším jeskynním komplexem v České republice. Jsou nedílnou součástí Chráněné krajinné oblasti Český kras. 

Co je zajímavé, tak že byly objevovány dlouhá léta. Jeskyně vznikly ve vápencích před 410 miliony let, samotné jeskyně se však objevily až v roce 1950. Jejich celková délka přesahuje dva kilometry, přístupná trasa je zhruba 620 metrů. Pokud se vydáte na hodinovou prohlídku, připravte se na zhruba pět stovek schodů, které budete muset zdolat. S malými dětmi nebo kočárky sem proto nejezděte. 

Zámek Loučeň je učiněná romantika 

Chcete s partnerem prožít spíše trochu romantiky? Pak se nabízí návštěva nádherného barokního zámku Loučeň, který se nachází jen kousek od Benátek nad Jizerou. Dnes se těší novému vzhledu, protože na počátku současného století prošel poměrně výraznou rekonstrukcí.  

Co ocení rodiny s dětmi jsou labyrinty, které se kolem dokola rozprostírají. Anglický park nadchne milovníky zahrad a zámecké expozice zase ty, kdo si rádi poslechnou zajímavý výklad. 

Zámek Mělník jako další na seznamu 

A zámky ještě nekončíme. V okolí hlavního města se totiž rozprostírá také nádherný zámek Mělník, který je původně gotickým hradem ze třináctého století. Zhruba o tři století později se však přebudoval na zámek a pod něj se umístily poměrně rozsáhlé vinné sklepy.  

Díky nim se každým rokem provádí degustace, které jsou v širém kraji velmi proslulé.