Místa, která navštívit při pobytu v Itálii

Místa, která navštívit při pobytu v Itálii

Plánujete se dříve nebo později podívat do Itálie? Řím nebo Benátky možná máte dávno za sebou, nebo jsou stálicí vašeho itineráře. Slunný jih však nabízí mnohem více. Co třeba Toskánsko, které je známé nejen svými zdejšími víny? Pojďme si prozradit další atraktivní místa, která při cestování po Itálii vidět nebo navštívit. 

Pisa, aneb za šikmou věží 

Když se řekne „Itálie”, řada lidí si vzpomene na římské Koloseum nebo na benátské gondoly. Jenže slunný jih nabízí mnohem více. Co třeba taková šikmá věž v Pise? Ta se vám jako atraktivní nejeví? Bezesporu se bude jednat o další položku na vašem itineráři, nemáme pravdu? 

Pisa je městem, kde nemusíte strávit týden. Stačí vám pár hodin na to, abyste zdejší okolo prošli. Mnozí turisté označují právě Pisu za ideální výchozí bod při cestování po Itálii. 

Neapol, aneb navštivte historii 

Pokud jste spíše fanoušky historie, vaše kroky budou ze všeho nejdříve směřovat do Neapole. Mluvíme o metropoli italského jihu, která je pravděpodobně nejvíce temperamentní a rozporuplná. Pokud sem zavítáte, zavítáte zároveň do kolébky pizzy nebo k sopce Vesuv, na jejíž vrchol se budete moct podívat. 

Jak ale bylo zmíněno, Neapol je poměrně rozporuplné místo. I když bylo řečeno, že se zde nachází řada atraktivních předměstí i pamětihodností, zároveň mluvíme o místu, ve kterém působí obávaná mafie. A tak člověku nezbývá nic jiného než se při procházení zdejšího mít taky trochu na pozoru. 

Lucca, aneb vzhůru do středověku 

Chcete ještě více zamířit do dávné historie, konkrétně tedy do středověku? Pak vás s otevřenou náručí uvítá italská Lucca, která je středověkým městečkem, jež má velice rozsáhlé a velmi krásné historické centrum. Od okolí je trochu schované, a to zdejšími masivními hradbami. 

Při návštěvě Luccy je velmi zajímavé sledovat hlavně původ tohoto města. Datuje se totiž až do doby Etrusků, ovšem nějakého velkého a působivějšího rozmachu zažila až v dobách antického Říma.