Letním sportům odzvonilo

Letním sportům odzvonilo. Jaké nyní vykonávat?

Jelikož je počasí už takové, jaké je, nevyplatí se chodit ven hrát volejbal ani tenis. Letním sportům už pro letošní rok opravdu odzvonilo, je mnohem lepší, když se rozhodnete vykonávat krapet jiné sporty, které jsou pro aktuální roční období vhodnější. Samozřejmě jsou sporty, kterých se nemusíte vzdávat, ale jsou také takové, které si raději ponechejte až na teplé počasí, kdy budete moct venku strávit delší dobu než jen pár minut.

Běh jako celoroční sport

Pokud bychom měli vyjmenovat sport, který je  možné vykonávat v každém ročním období, tudíž se ho po horkém létě nemusíte vzdávat, zmínili bychom běh. Jedná se skutečně o celoroční sport, který se výrazně podílí na krásné postavě, která je štíhlá a pevná. Mnozí odborníci říkají, že pokud se běhá minimálně čtyřikrát týdně, výsledků se člověk dočká kupodivu brzy.

Běhu by se měli vyhýbat příliš obézní lidé, kteří mohou ublížit svým kloubům. Při dopadu na zem klouby pod tíhou člověka trpí, proto obézní lidé by měli raději vyzkoušet jiný sport.

Plavání pro otužování

Ideální sport pro obézní lidi je rozhodně plavání, které je nenáročné, navíc při kterém se výrazně hubne. Plavání je zároveň sport, který bychom mohli začít vykonávat právě nyní, když je počasí takové, jaké je. Díky plavání se totiž můžeme otužovat, což tělo během chladných měsíců potřebuje. Otužování nám upevňuje zdraví, zvyšuje naši odolnost a zlepšuje imunitní systém, tudíž budeme moct mnohem lépe odolávat bakteriím a virům, které se nás během chladnějších měsíců snaží napadnout ze všech stran.

Navíc jak jsme zmínili, jedná se o sport, při kterém se výrazně hubne. Musí se však plavat minimálně hodinu – teprve po půl hodině začíná tělo spalovat.

Squash pro partu přátel

Jelikož se squash zpravidla vykonává uvnitř v tělocvičně, je to ideální sport pro podzimní dny. Zamilují si ho zejména přátelé, kteří nevědí, jak vynaložit se svým volným časem.