Když vám chybí trochu akce. Tipy na výlety, kde zažijete pravý adrenalin

Když vám chybí trochu akce. Tipy na výlety, kde zažijete pravý adrenalin 

Nepatříte mezi cestovatele, kteří by se spokojili s wellness pobytem uprostřed přírody? Jste spíše akčními jedinci, kteří ke svému životu potřebují trochu akce a pravého adrenalinu? Naštěstí i v České republice existují místa, kde přesně takový kýžený adrenalin zažijete. Pojďme si říct, kam za nimi.  

Na Dolní Moravu za visutým mostem 

Už jste slyšeli o visutém mostu, který se nachází na Dolní Moravě? V posledních měsících se jedná o hit, vždyť byl také zpřístupněn teprve nedávno čili prvotní euforie ještě neopadla. Pokud však chcete zažít adrenalin, měli byste se právě po tomto mostu projít.  

Jedná se o unikátní jednosměrnou lávku, která nese název Sky Bridge 721. Abychom však atrakci blíže specifikovali, je to nejdelší visutý most pro pěší na světě, nacházející se v nadmořské výšce 1 110 metrů. Spojuje dva horské hřebeny.  

Bobová dráha uprostřed Krkonoš 

Krkonoše patří k nejoblíbenějším turistickým oblastem u nás. Nelze se tomu divit, když se zde nachází jeden z našich vrcholů jménem Sněžka. Krom výšlapu na nejvyšší horu České republiky se však můžete vydat také na zdejší bobovou dráhu nacházející se ve Špindlerově mlýně, která slibuje i regulování rychlosti. A pokud se rozhodnete nejet rychlostí šneka, můžete tudy jezdit rychlostí až 60 kilometrů v hodině.  

Vzhůru na vrcholky hor, ale trochu jinak 

Výšlap na Sněžku vás dost zmohl, ale hor se vzdávat zrovna nechcete? Můžete se vydat například na některou z českých skal, kde zdoláte jejich vrcholy trochu jinak – a to na ferratách. Atraktivní skalní lezení po zajištěných cestách se těší v posledních letech velké popularitě. Tuto formu adrenalinu milují jak dospělí, tak mladší, jen se tedy vždy musí najít odpovídající trasa.  

Takových ferrat se u nás nachází víc než dost. Zkusit se může Havranka v Českém Krumlově, ale také Pastýřská stěna v Děčíně či Vodní brána u Semil, která se nachází ve skalním masivu.