Gradac: jedno z nejoblíbenějších letovisek Makarské Riviéry

Gradac: jedno z nejoblíbenějších letovisek Makarské Riviéry

V nejjižnější části Makarské riviéry, přibližně na půl cesty mezi Splitem a Dubrovníkem, se nachází malebné letovisko Gradac. Gradac je u českých klientů velmi oblíben, a to zejména díky kvalitnímu ubytování, které je zde hostům nabízeno, ale také díky čisté vodě Jaderského moře. V Gradacu najdete pouze dva velké hotely, hotel Labineca při severním vjezdu do Gradacu a hotel Laguna, který leží přibližně uprostřed města.  

Oba hotely nabízí kvalitní ubytování a služby. Mnohem oblíbenější jsou ale četné apartmány a ubytování v soukromí. Proto je lepší si v prázdninových měsících zarezervovat pokoj již s předstihem. Zejména v srpnu je najít volný pokoj téměř nemožné. 

Nejkrásnější pláž Makarské 

V Gradacu najdete jednu z nejkrásnějších pláží na pobřeží Makarské riviéry, 1,5 kilometru dlouhou pláž Donja Vala nacházející se na jižním okraji městečka. Pláž je vyhledávána především rodinami s malými dětmi, je totiž tvořena jemnými oblázky a vstup do moře je pozvolný. O víkendech sem přijíždí také místní na víkendové koupání, proto pokud hledáte klidné místo, této pláži se raději vyhněte. 

Milovníkům pěší turistiky můžeme doporučit menší procházku do hor nad jižním výjezdem z Gradacu, kde Vás nejdříve relativně hodně prudká silnice a později stezka dovede až malému baroknímu kostelíku u bývalého hřbitova. Pro tuto procházku doporučujeme pevnou obuv. 

Bačinská jezera 

Výletem, který se vyplatí z Gradacu podniknout, je výlet k Bačinským jezerům. Pokud do Gradacu přijedete autobusem s cestovní kanceláří, zeptejte se na tento výlet svého delegáta. Pokud přijedete automobilem, bude pro Vás snadné dostat se k Bačinským jezerům. Cesta k jezerům, nacházejícím se osm kilometrů jižně od Gradacu, je totiž velmi dobře značena. Bačinská jezera jsou soustavou sedmi krasových jezer, z nichž šest je navzájem propojeno. Hladina jezer dosahuje v některých místech necelých třiceti metrů pod hladinou moře. Voda v jezerech je sladkovodní, ale díky uměle vybudovanému kanálu se mísí s vodou mořskou a žijí v ní i některé ohrožené druhy ryb. Na břehu jezer můžete najít ornitology pozorující život místních ptáků. Na některých menších plážích Bačinských jezer je povoleno koupání.