Jaké přírodní zázraky České republiky se řadí k nejkrásnějším?

Jaké přírodní zázraky České republiky se řadí k nejkrásnějším?

Dovolená v zahraničí je už nuda, lidé se dnes vydávají do různých koutů České republiky, jelikož si uvědomili, že i naše menší, leč krásná země má, co nabídnout. Mnozí lidé cestují po České republice hlavně v zimě, kdy jezdí lyžovat do nejednoho zdejšího střediska. Najdou se však ti, kteří čekají na sluneční paprsky a vydávají se poznávat krásy české přírody, kterých je překvapivě mnoho. Rozhodli jsme se udělat z těch nejkrásnějších přírodních zázraků České republiky seznam, z něhož si jistě vyberete své favority.  

Je skvělé, že si lidé začínají uvědomovat, že i Česká republika skrývá v sobě celou řadu přírodních krás. Nejvíce vidět jsou naše krásné hory, dech beroucí jsou skalní města, jež jsou obvykle hluboko ukrytá, krásné jsou také nížiny podél řek. Jak jsme zmínili, připravili jsme si pro vás seznam těch nejkrásnějších přírodních zázraků, jež v České republice najdete.  

Tundra v Krkonoších 

Ať už patříte mezi botaniky, zoology nebo jen vášnivé turisty, určitě budete nadšeni z nádherné tundry nacházející se v Krkonoších. Krásná subarktická tundra do Krkonoš zasahovala už během doby ledové, zdejší rašeliniště zde vznikalo před pěti tisíci lety. Kromě hromady vzácných květin a rostlin zde najdete i zajímavé druhy ptáků, jež váš zážitek ze zdejší tundry ještě umocní.  

Boubínský prales 

Pokud se budete nacházet na Šumavě, rozhodně vám nesmí uniknout unikát zvaný Boubínský prales nacházející se v pravém srdci Šumavy. Je zde sice chladněji než v jiných koutech Šumavy, ale stojí to rozhodně za to. Obrovské stromy zde dosahují až padesáti metrů, dnes má tento prales dokonce 666 hektarů. Nachází se zde i rozhledna, svlažit si nohy můžete v Boubínském jezeře.  

Bahenní mofety 

Už jste byli v rezervaci Soos? Tato rezervace vás dostane do trochu jiného světa, doslova na trochu jinou planetu. Najdete zde odstíny hnědé, bublá zde minerální voda. Rezervace Soos leží kousek od Františkových lázní, přístupná je bohužel jen část z ní. Vede tudy naučná stezka.