Jak začít se slackline?

Nevadí vám výšky a rádi byste posunuli svoje hranice o něco dále? Zkuste moderní provazochodectví. Dokáže vás vynést skutečně vysoko. Na strach pak nebudete mít ani pomyšlení.  

Šapitó přímo v přírodě 

Slackline si nic nezadá s provazochodectvím, na které jsme zvyklí od artistů v cirkuse. Samozřejmě, že se tento sport vyvinul z odvěké snahy překonávat své možnosti a z trošky exhibicionismu, kterým cirkusoví představitelé rozhodně oplývali, ale nyní jde o něco více. Lajna, kterou si natáhnete, nebude uprostřed náměstí. Nebudou vás obdivovat nadšené davy. Zkusíte si první kousek mezi stromy v lese a budete vědět, že jste tu správně. Jste to jen vy a příroda. A samozřejmě Instagram, pokud si to budete přát.  

Sport původem americký 

Místo vzniku tohoto adrenalinového sportu vás asi nepřekvapí. Poprvé spatřil světlo světa v okolí Yosemitského národního parku. Místní lezci si prostě potřebovali ukrátit volný čas, a tak si v mezičase natáhli první lajnu na parkovišti. Od té doby sport prošel pořádným vývojem. Dnes se můžete spolehnout na velmi silná a spolehlivá lana a jisticí systémy.  

Překonáte rekord? 

Pro začátky nebudete potřebovat nic jiného, než lano a svou trpělivost. Postupem času budete své vybavení samozřejmě zlepšovat. A kdo ví, třeba jednou překonáte držitele světového rekordu ve slackline. Samuel Volery se postaral o senzaci, když ušel lajnu měřicí 1210 metrů. To už je pořádná dálka! Konkrétně si k tomu vybral místo v Turecku.  

Pokud se vám do slackline nechce kvůli neznalosti techniky, zaplaťte si kurz. V Liberci i v Praze se vám budou ochotně věnovat. Nebo se zúčastněte některého z kempů a workshopů, kde se naučíte pohybovat na lajně jako profíci již během pár technických cvičení. Pro všechny, kdo netrpí závratěmi, je to skutečně výborný tip na novou aktivitu ve svém životě.