Důvody, proč navštívit působivý Dublin

Důvody, proč navštívit působivý Dublin

Jelikož se nám konečně otevřely brány mnoha evropských i více zahraničních zemí, není čas na lelkování. Sbalte si kufry a vydejte se vstříc mnoha dobrodružstvím, která na vás čekají. Pokud si nejste jistí tím, kam se vydat, nabízí se Dublin. Irsko má opravdu co nabídnout, Dublin je toho zářným příkladem. Jestliže si stále nejste destinací naprosto jistí, prozradíme vám hlavní důvody, proč nad místem uvažovat.  

Něco pro literární nadšence 

Jste milovníky literatury? Pak vás Dublin naprosto dostane! Důvod je prostý – právě odtud pochází řada známých spisovatelů, kteří právě tady napsali svá historicky nejlepší díla, o kterých se učíme na středních školách.  

Že vám máme dát příklad? Tak třeba George Bernard Shaw patří mezi literární legendy. Nebo věčně sarkastatický Oscar Wilde, jehož výroky nás provází dodnes. Či Saumel Beckett nebo Bram Stoker. 

Historické hrady všude okolo 

Dalším důvodem, proč navštívit právě irský Dublin je, že zde prozkoumáte zdejší hrady. Největší lákadlem je Dublinský hrad, který už od pradávna sloužil k mnoha účelům. V jednu chvilku se jednalo o obrannou stavbu, ale v dalším okamžiku to bylo královské sídlo. A v jeden moment dokonce vojenská pevnost. 

Samozřejmě Dublinský hrad není tím jediným, který na vás zde čeká. Působivé jsou i středověké hrady v Swords nebo Drimnaghu. 

Neotřelé slavnosti a festivaly 

Pokud se do Dublinu vydáte v době konajícího se nějakého festivalu nebo slavnosti, bezesporu si vás získá. Irové jsou totiž proslulí tím, že se umí výsostně bavit. Zejména pak během celosvětově známých irských svátků.  

Největších slavností se zde dočkáte na Den svatého Patrika, což je patron Irska. Slaví se kolem sedmnáctého března a většinou jsou oslavy několikadenní. Během nich se zpívá, popíjí, také tančí, a to dokonce v samotném centru města.