Co jste možná nevěděli o Kanadě

Co jste možná nevěděli o Kanadě

Cestování má opět zelenou, proto mnoho lidí neváhalo a automaticky si sbalili kufry a vyrazili na cesty. Často až v taxi kupovali letenky a rozmýšleli se, kam vlastně poletí. Holt, touha poznat nové země a nové kultury byla silnější než cokoliv, co se v jejich životě událo. Mnoho lidí vyrazilo do Kanady, která je druhou největší zemí světa. Pokud se sem také vydáváte, prozradíme vám několik zajímavostí nebo překvapivých faktů, jež vás jistě nenechají klidné. 

Až polovina Kanaďanů má vysokou školu 

Věděli jste, že Kanaďané jsou velmi vzdělaní lidé? Z dostupných statistik vyplývá, že víc jak polovina z nich má vysokoškolské vzdělání. Kanada je tak jediným státem, který se může touto skutečností pyšnit. No, kdo by nechtěl žít v zemi, ve kterém je více jak polovina národa tak chytrá? 

Domovina pizzy Hawai 

Celosvětová populace je rozdělena na dvě skupiny. Jednou z nich je ta, která miluje pizzu pokrytou ananasem, druhá je naprosto proti tomuto vynálezu. Mýlí se ten, kdo tvrdí, že za objevem stojí Italové. Pravda je někde zcela jinde. Pokud byste chtěli putovat po kořenech této fastfoodové pochoutky, museli byste vyrazit do Kanady, protože právě tato země je její domovinou. 

Jedná se o nápad restauratéra Panopoulose, který ji ukázal světu v roce 1962. Podle něj se jednalo jenom o pokus, ale paradoxně se mu toto experimentování vyplatilo a z pizzy s ananasem se stal hit. V Kanadě však místo šunky dávají nahoru slaninu. 

Donuty jako státní delikatesa 

Člověku nyní jistě přijde, že pizza Hawai je státní pochoutkou. Jenže ve skutečnosti se za typickék kanadské jídlo považují koblihy, takzvané donuty. Najdete je prakticky na každém rohu v jakémkoli městě. Zejména tedy pobočky řetězce Tim Horton’s, které nabízí nejrůznější druhy (a kromě toho i další sladkosti nebo nejrůznější teplé nápoje).  

Dokonce se říká, že Kanaďané jsou největšími jedlíky donutů na celém světě! Všem průzkumy z posledních let neexistují.