Jak na obývací pokoj v industry stylu?

Jak na obývací pokoj v industry stylu?

Sice se industry styl pojí s loftovým bydlením. Pokud jste si ale tento styl bydlení zamilovali, můžete tak proměnit třeba i panelákový byt. Jak na obývák v industry stylu? 

Materiály hrají prim

Nejdůležitější součást industry jsou určitě materiály a detaily. Nepotřebujete nic víc, než betonovou stěrku. Pokud je podlaha v místnosti dřevěná a má již něco za sebou, rozhodně ji nerenovujte. Přiznejte veškerou kabeláž a trubky v místnosti. Nebojte se obnažit krovy, pokud jste majiteli rodinného domu. Pro nábytek zvolte kovové nábytkové nohy a stylově čisté úchytky. Nic by nemělo být příliš zdobné, příliš prvoplánové. Proč se mazat s výmalbou? Klidně nechejte stěny holé, přiznat můžete jak beton, tak cihly. 

Dekorace? Jedině stylové

Rozhodně nebudete prahnout po volánkových záclonách a barevných kobercích. V industry stylu se na zem může hodit třeba koberec, který si ušijete ze starých džínsů. Perfektní službu udělá i starý bicykl po dědovi. Ten natřete na bílo a pověste jej jako hlavní dekoraci nad pohovku. Hrát si můžete také se světlem. Zrcadel s kovovými rámy není nikdy dost, stejně jako skleněných stolků. Konferenční stolek můžete ponechat kovový, nebo si na něj dejte skleněnou desku. 

Příliv inspirace

Celek, který tvoříte, má za úkol jediné – vytvořit prostor, kde je dostatek inspirace. Rozhodně nejste skanzen vzpomínek dávno minulých. Své školní fotky si proto uschovejte do krabic. zde se tvoří přítomnost a budoucnost. Od prostoru očekávejte příliv inspirace pro vaše kreativní chvilky, a to ať již se věnujete tvůrčímu psaní, nebo výrobě originálních šperků z kůže či drahých kamenů. Uskutečňujte to, co tvoří vaši osobnost. Tento prostor vám dokonale vyjde vstříc. 

Obývák v industry stylu může mít pohovku v kůži i textilu. Důležité je, aby nehýřila barvami. Šedá postačí na pohovku i na další kousky nábytku. V kombinaci se surovým dřevem se pak jedná o stylovou trefu.