Chystáte se do Londýna? Víme, co v anglickém hlavním městě dělat a vidět

Chystáte se do Londýna? Víme, co v anglickém hlavním městě dělat a vidět

Londýn je znám díky mnoha svým architektonickým skvostům. V současné době se zde však mnoho památek opravuje, a tak mnozí turisté mohou být zklamaní z toho, že neuvidí to, co vidět chtěli. V případě, že patříte k lidem, kteří se do Londýna teprve chystají, máme pro vás několik tipů, co dělat nebo co vidět v anglickém hlavním městě. Dejte na nás a uvidíte, že rozhodně zklamaní nebudete, tím si můžete být jisti.  

Do Londýna se lidé vydávají nejen za zmiňovanými architektonickými skvosty, ale také za nákupy, jídlem, také za zábavou. Anglická metropole toho nabízí opravdu mnoho, proto se vyplatí mít seznam toho, co chcete stihnout. Vyhnete se chvilkám, kdy nebudete vědět, kam jít, nebudete plýtvat časem a svůj čas strávený v Londýně maximálně využijete.  

Dejte si čaj o páté 

Pro Anglii jako takovou je typický čaj o páté. Pokud bychom měli Anglii specifikovat jedním slovem, vykřikli bychom do celého světa “čaj”. Čaj je opravdu typický, pije se zde zásadně černý čaj s mlékem. Je to zde národní nápoj, při servírování čaje se zde dostanou třeba sušenky nebo citron a sendviče. Pokud bychom měli vypíchnout konkrétní kavárny, kde čaj mají opravdu skvělý, doporučujeme čajovnu Time For Tea.  

Vydejte se po stopách skupiny Beatles 

Celý svět zná Anglii také jako zemi, odkud pochází legendární skupina Beatles. Pokud jste fanouškem této legendární skupiny, doporučujeme se vydat po jejích stopách. Na ulici Abbey Road si můžete udělat stejnou fotku jako kapela v šedesátých letech, zdejší přechod pro chodce je dokonce národní památkou. S Beatles se případně dokonce vyfoťte, a to v muzeu voskových figurín Madame Tussaud`s.  

Prohlédněte si Londýn z výšky 

Pokud chcete vidět Londýn jako na dlani, doporučujeme vám vydat se třeba na lanovku The Emirates Airline, odkud se vám nabídne nádherný pohled. Stejně tak hezký výhled na Londýn budete mít z mrakodrapů nebo z Olympijského parku. A samozřejmě nesmíme zapomenout na London Eye, odkud vás také čeká unikátní výhled na město.