Jaká místa byla oblíbená vloni? Průzkumy to odhalily

Jaká místa byla oblíbená vloni? Průzkumy to odhalily

Každým rokem se konají průzkumy, které se zabývají tím, jaké destinace byly za ten rok oblíbené. Konečně se dokončily průzkumy, které zjišťovaly, kam se minulý rok jezdilo s velkou oblibou. Třeba se místy, která byla hojně vloni navštěvovaná, necháte inspirovat a navštívíte je letos taky.  

Empire State Building  

Stále více se jezdí do Spojených států amerických, konkrétně se hojně jezdí do New Yorku. Právě zde stojí nádherná ikonická stavba zvaná Empire State Building, která je dominantou celé newyorské metropole. Znáte ji z mnoha různých seriálů a filmů, také z fotografií. Jedná se o ikonickou stavbu, kterou najdete na Manhattanu a která má více jak sto pater. Je postavená v takzvaném art deco stylu a v patře číslo 102 a číslo 86 najdete výhled na okolní New York.  

Vítězný oblouk 

Do Paříže se vloni jezdilo taky hodně. Kupodivu nebyla tak moc navštěvovaná Eiffelova věž jako Vítězný oblouk, který najdete kousek u ní. Vítězný oblouk patří k dominantám celé Paříže, postavil ho Napoleon Bonaparte, a to na památku svého vítězství v bitvě u Slavkova. Oblouk byl vybudován už v první polovině 19.století, uvnitř se nachází menší muzeum.  

Burdž Chalifa 

Nejvyšší mrakodrap světa byla také hojně navštěvovaný. Jmenuje se Burdž Chalifa a najdeme ho v Dubaji. Má přesně 828 metrů a taky 160 pater. Stavba této dominanty Dubaje započala v roce 2004, dokončena byla o šest let později, tedy v roce 2010.  

Disneyland 

I dospělí jsou stále jen děti. To dokazuje vysoká návštěvnost v kalifornském Disneylandu, kam se vloni jezdilo více než předloni. Kalifornský Disneyland najdeme v Anaheimu, je to vůbec první zábavní park od společnosti The Walt Disney Company. Jenom v roce 2016 ho navštívilo skoro osmnáct milionů lidí. I díky tomu má dnes tento zábavní park na chodníku slávy v Hollywoodu svou hvězdu.