Chcete se bát? Strašidelná místa vás k tomu donutí

Chcete se bát? Strašidelná místa vás k tomu donutí  

Cestování po krásných místech už máte dost? Co se začít trochu bát? Existují totiž takové destinace, které vás k tomu donutí. Jsou však opravdu jen pro ty, kteří jsou nebojácní. Člověku se zde ježí chlupy na rukou.  

Čertovy hlavy vás budou děsit ještě ve snu 

Jen kousek za hlavním městem se tyčí až devítimetrové vysoké skalní reliéfy, kterým se také říká Čertovy hlavy. Jsou vytesané do pískovcových kusů v borovém lese a na první pohled budí opravdu respekt, až možná trošku strach. Jsou zcela výjimečným dílem v rámci České republiky a nikde jinde na ně u nás nenarazíte. Stojí za nimi umělec Václav Levý, který je zde zbudoval už v letech 1841-1846.  

Mimochodem, toto dílo nebylo to poslední, za kterým umělec stojí. Jeho pozdější díla byste našli například v chrámu svatého Karla Boromejského. 

Už jste navštívili jeskyni víl? 

Pokud milujete pověry a pověsti o skřítcích, pak jednoznačně musíte zavítat do jeskyně víl, která se nachází v Křinickém údolí nedaleko Kyjeva. I když jsou víly poněkud pohádkovými stvořeními, toto místo spíše budí v lidech strach. Každou zimu se zde vytvoří například působivá ledová výzdoba, která se člověku vryje do paměti. Ledové odstíny, ledová brčka, rampouchy různých velikostí i aranžmá po vzoru trpaslíků – doslova hrůzné místo. 

Místo však můžete navštívit i jindy, nejen v zimě. I když je pravdou, že v zimě se zdejší jeskyně víl zdá být nejen strašidelnější, ale také více impozantní. 

Ústa, která mluví pravdu 

Anebo také Ústa pravdy – přesně tak se říká úkazu řemeslnické zručnosti v přírodě, na který narazíte nedaleko hradu Lipnice. Kromě úst v okolí najdete i Bretschneiderovo ucho nebo Zlaté oči. Všechny tyto části těla v přírodním provedení jsou do jisté míry strach budící.  

Tyto úkazy vznikly v zatopených lomech poblíž Lipnice nad Sázavou a byly vytesané shromážděním mladých kameníků.