Módní trendy letošního podzimu mnohé dostanou, jiné zaskočí

Módní trendy letošního podzimu mnohé dostanou, jiné zaskočí 

I když to venku zatím vypadá spíše na babí léto, podzim nám nemilosrdně klepe na dveře a je dobré se vyzbrojit skvělými trendy, které se budou tento rok nosit. Vedle tradičních kostýmků, které budou (kupodivu) oplývat všemi barvami (zejména těmi nejvýraznějšími) se můžeme těšit i na řadu novinek, s nimiž jsme se v módním průmyslu ještě nesetkali. Co konkrétního letošní podzim přinese? 

Úplety netradičního styl 

Úpletová móda je pro podzim prakticky typická. Lidé zkrátka milují svetry, které jsou příjemné na dotek, navíc hezky vypadají. Pokud však chcete i letos dát zelenou tomuto stylu oblékání, měli byste se poohlédnout po trochu netradičních úpletech, které zaujmou na první dobrou.  

Pokud sledujete módní mola, na kterých se nedávno představily letošní podzimní kolekce, jistě jste si všimli, že mezi netradiční úpletové modely se zařadila například kombinace svetrů s upnutými sukněmi. Spojení pohodlí a stylu – přesně o tom to bude. 

Volné džíny slibují svobodu 

I když se nějakou chvíli zdálo, že se nám do módy vrátí tradiční bokovky, nakonec mají trochu jiný střih a zpracování. Nosit se budou zejména takzvané baggy džíny, které se od zmiňovaných bokovek liší právě svým střihem. Jsou totiž daleko volnější, nejsou nijak upnuté, i když výškově sahají skutečně jen k bokům.  

Jedná se o součást nedbalých looků, které se od jara těší velké popularitě nejen mezi teenagery. Tento volný, nedbalý outfit okouzlil i starší ženy a očekává se, že na podzim se přijde zase o chlup s originálnějšími kombinacemi a spojeními.  

Maxi nebo mikro? 

S odchodem letních teplých dní rozhodně neodchází sukně a šaty. Kombinovat se mohou i s punčocháčemi a vysokými kozačkami, proto mají zelenou i v zimě nebo na podzim. Pokud jste se rozhodli do svého šatníku zařadit nějaké takové kousky, pamatujte na jedno – volte buďto maxi délku, nebo mikro délku.  

V obou případech jsou to extrémy, ale na ty se na podzim bude spoléhat. I když módní domy přichází s alternativou mezi, pokud chcete být in, volíte buďto jeden, nebo druhý extrém.