3 chyby, které děláme před spánkem každý den

Cítíte se ráno jako praštění pytlem? Možná i vy děláte některou z těchto 3 základních chyb, které brání vašemu kvalitnímu spánku. Je na čase s nimi skoncovat.  

„Vždyť to vydržím“

Víte o tom, že se doporučuje měnit matraci každých sedm let? Přiznejme si to – mnozí z nás mají matraci nejen velmi starou, ale především nevalné kvality. Při ležení na kvalitní matraci přitom můžete regenerovat své tělo mnohem účinněji – matrace dokonce zbaví člověka bolestí v kloubech, zádech, nebo v oblasti kříže či krční páteře. Pokud spíte na něčem, co je nevyhovující, zřejmě se kvalitního spánku nedočkáte. Naopak moderní, kvalitní matrace, které poskytují oporu jednotlivým zónám našeho těla, dokáží skutečné zázraky. Nepodceňujte výšku matrace, často totiž lidé hledají jen správný rozměr celkové matrace, tedy například matraci 90x200cm.

„To je jen chvíle“

Když si večer bereme do ruky mobilní telefon, máme jen v plánu nastavit si budík, nebo se podívat na oblíbenou stránku, která nám přináší relaxaci a pohodu. Poté ale ze zvědavosti brouzdáme stále dále, až zjistíme, že jsme na telefonu strávili další dvě hodiny. Pokud takto ukusujeme ze svého spánku několik hodin každý den, bude to mít neblahý vliv na naši energii během následujících dnů. Telefon si proto procházejte například během večerních zpráv, kdy si nastavíte vše potřebné. Večer v posteli přenechte odpočinku. 

„Jen kousíček“

Jsme po večeři, cítíme se dobře. Vtom se ale při sledování oblíbeného programu nebo u čtení knihy zastavíme a vzpomeneme si, že by se nám hodilo něco dobrého k snědku. O několik minut později už se ládujeme jídlem, za které by nám výživový poradce zřejmě příliš nepogratuloval. Asi se není čemu divit, že se nám poté v noci nedaří usnout. Možná se převalujeme, v noci se budíme. Chvíli před spaním bychom prostě jíst neměli, o tom žádná. 

Jak jste na tom vy? Spíte na kvalitní matraci, která nabízí oporu vašemu tělu a plně se mu přizpůsobí? Cítíte se ráno svěží a plní energie?