Máte rádi offline zábavu? Zkuste footbag

Máte rádi offline zábavu? Zkuste footbag

Sezení u monitoru je únavné. Pokud máte v plánu se trochu protáhnout a užít si u toho legraci, vyzkoušejte footbag. Zábava, která před několika lety doslova pohltila celý svět, je zpátky ve hře. Hakisak si přitom můžete ušít během chvilky.  

Tři, dva, jedna, start 

Vstát od obrazovky a zapojit celé tělo se někdy zdá být nadlidský výkon. Ne ale v případě, že máte po ruce footbag. Oblíbili si ho mladí lidé po celém světě, vyzkoušet ho může každý. Malý plátěný pytlík obsahující drobné kuličky je super způsob, jak se dostat do pohybu! Přizpůsobí se noze, nikam neodskakuje, a je připraven pro výzvu. Tak schválně, kolikrát to dáte?  

Tak kolik hodíte?  

Footbag je sport, který se objevil poprvé v Americe během sedmdesátých let. Od té doby vždy zažívá velké návraty a vypadá to, že nyní jsme svědky jednoho z nich. Jde totiž hrát nejen v týmu, ale také individuálně. Jak na to? Pokud je vás více, budete si míček posílat dokola pomocí všech částí vašeho těla – s výjimkou ruky. Jediné, co se nesmí stát, je pád míčku na zem. Když jste sami, děláte výhozy míčku tak dlouho, dokud vám hakisak nespadne. Zkuste, kolik dáte.  

Výroba je hračka 

Samozřejmě kupovaný hakisak je jistota, protože vydrží opravdu dlouho. Když si ale s nadšením budete chtít vyzkoušet pár základních triků, spíchnete si ho třeba i sami. Hakisak se vyrábí z proužků látky nebo kůže, které se sešijí do tvaru míčku. A co do něj vložit? Třeba rýži! A můžete začít trénovat své první triky. Výborná zábava při home office.  

Při footbagu zapojíte celé tělo a prožijete radost pokaždé, když se vám podaří překonat váš dosavadní rekord. Vy ještě sedíte? Vsadíme se ale, že už nyní přemýšlíte, kolikrát se vám podaří míček dostat do vzduchu, aniž by spadnul. Možná bude na čase vyzvat přátele k online meči. Cíl je jasný – dát co nejvíce triků a nerozbít při tom vybavení bytu.