adrenalinový sport

Jaké jsou nejoblíbenější adrenalinové sporty v Česku?

Je naprosto fantastické, jak se sport stává čím dál více součástí našich každodenních životů. Mnohdy za to může nespokojenost s naším tělem, kdy se snažíme zhubnout, jindy toužíme po vyrýsované postavě, a tak chodíme do posilovny či jen tak doma cvičíme pro radost, abychom se zkrátka cítili dobře. Je ale nutné podotknout, že lidé jsou čím dál více zapálení nikoliv do klasických sportů či do kolektivních sportovních aktivit, ale v poslední době je láká hlavně možnost zkusit si adrenalinové sporty.

Po chuti adrenalinu dnes a denně touží opravdu mnoho lidí, kteří však většinou ani za celý svůj život neseberou odvahu, aby si zkusili nějaký skvělý zážitek. Lidé tak uvažují nad tím, že si řeknou o takový zážitek například k narozeninám, protože v té chvíli se rozhodnout přesně toto zkusit. Jindy jim je také škoda vyhodit tolik peněz pro pár minut, ale neuvědomují si, že zážitky se penězi opravdu vyjádřit nedají.

Jaké jsou nejoblíbenější adrenalinové sporty v České republice?

• Parašutismus

Jedničkou mezi adrenalinovými sporty je rozhodně parašutismus. Pro mnoho lidí je právě tento adrenalinový sport jako jediný přijatelný, protože se jedná o sport, kdy je za vámi instruktor, který řídí celý let. Navíc předtím dostanete školení a cítíte se o to trochu bezpečněji. Samozřejmě jak vyletíte z letadla, pak všechen pocit možného minimálního bezpečí naprosto zmizí. Za ten zážitek se však vyplatí zaplatit! Ceny se pohybují různě – nejčastěji však kolem tří až čtyř tisíc korun.

• Let větroněm

V poslední době se však mezi další adrenalinové sporty, jež jsou opravdu velmi oblíbené, řadí také let větroněm, kdy vyletíte nahoru a poté bez motoru plachtíte nebem. Existuje klasický prohlídkový let, který seženete do dvou tisíc, ale dále také i akrobatický let, který je však dražší – cenově se pohybuje kolem tří tisíc pět set.

• Bungee-jumping

Bungee-jumping se řadí k těm adrenalinovým sportům, do nichž by řada lidí opravdu nikdy nešla, ale druhá je do něj naprosto zapálená. Jedná se o unikátní sport, který sice trvá naprostou chvilku, ale na druhou stranu je to zážitek, který vám nedá v noci spát.