Kam vyrazit za lyžováním? Tipy na méně známá zimní střediska

Kam vyrazit za lyžováním? Tipy na méně známá zimní střediska

Užívejte si zimu plnými doušky, protože nikdo nikdy neví, kdy bude ten poslední zimní den. V případě, že patříte k lidem, kteří zimu naprosto milují, určitě jste už zavítali minimálně jednou na lyže. Není tomu tak? V tom případě byste to měli co nejdříve napravit! Jenže se nabízí otázka, kam se za lyžováním vydat? Lyžování patří k oblíbeným zimním sportům, ale u nás není lyžování taková paráda jako v zahraničí. A tak se společně podívejme na zimní střediska v zahraničí, která patří k méně známým, leč skvělým. Jelikož jsou jednotlivá střediska méně známá, nemusíte se obávat toho, že byste zde narazili na kvantum lidí.  

Níže zmíněná zimní střediska jsou skvělými tipy pro ty, kteří se chtějí vydat za lyžováním, ale nechtějí čekat v dlouhých frontách na vleku a podobně. Lyžování bez velkého množství vášnivých lyžařů je zábavnější a atraktivnější. A tak se vydejte do některého ze zmíněných středisek, kde si lyžování opravdu užijete.  

Lyžařské středisko Spitzingsee 

Máte rádi lyžování v Německu nebo máte jen zájem o lyžování, za kterým byste nemuseli jezdit přes oceán? V takovém případě zamiřte do Německa, kde najdete lyžařské středisko Spitzingsee. Jedná se o středisko rozprostírající se v Bavorsku. Aktuálně zde najdete více jak devět sjezdovek, které mají dohromady až dvacet kilometrů. Pokud se vydáte do zimního střediska z Prahy, pojedete zhruba pět hodin. V ideálním případě zde tedy přespěte.  

Lyžařské středisko Kranjska Gora 

Každý jezdí do Alp, ale co vyjet za lyžováním do Slovinska? I ve Slovinsku se totiž najdou krásná lyžařská střediska, která stojí za zmínku a za navštívení. Patří k těmto střediskům například lyžařské středisko Kranjska Gora, které najdete na pomezí Slovinska. Lyžařské středisko je známé především tím, že se zde jezdí Světový pohár v alpském lyžování. Zalyžovat si můžete rázem na osmnácti sjezdovkách, ubytování si můžete zajistit přímo u sjezdovky. V okolí sjezdovek se totiž nachází většina hotelů a chatek.