Inspirovat, ale nekopírovat. Jak vytvořit vlastní styl?

Inspirovat, ale nekopírovat. Jak vytvořit vlastní styl?

Cítíte úzkost pokaždé, když otevřete e-shop s módními kousky nebo ve chvíli, kdy navštívíte obchodní dům? Výběr je v dnešní době opravdu široký a najít svůj vlastní styl se stává čím dál složitějším. Mnoho značek, materiálů, barev a střihů nás nutí přemýšlet, jak se vlastně chceme oblékat, až z toho můžeme mít trochu obavy.  

Vytvořte vlastní originál 

Inspirace je zdravá, jelikož nám dává nové podněty, které bychom možná sami neobjevili. Čerpejte jí z lidí kolem sebe, všímejte si a využijte chytré moderní nástroje. Na internetu najdete spoustu influencerů, kteří se propagací jednotlivých stylů živí. Díky tomu můžete zjistit, který se vám na pohled líbí víc, a naopak rovnou vyřadit jiné, které by vám nikdy nesedly.  

Zároveň by ale byla škoda, kdybyste jednotlivé outfity jen zkopírovali. Móda a všechny vaše kousky oblečení tak budou sice slušivé, ale může jim chybět duše. Šmrnc jim dodáte tím, že je zkombinujete originálním způsobem. Například zvolíte odstín, který je příjemný vám nebo si lehce upravíte střih či závěrečný styling.  

Udržujte šatník funkční 

Pokud každé ráno zíráte do plné skříně, ale zoufáte si, že nemáte co na sebe, možná je to tím, že nakupujete bezmyšlenkovitě a jednotlivé kousky k sobě neladí. Vždy nakupujte rovnou celý outfit, abyste měli jistotu, že nový kousek nebude ve skříni ležet léta a čekat na vhodné doplňky. 

Jakmile budete vědět, jaký je váš styl, držte se při nákupu určitých pravidel. Například berte kousky v odstínech, které k sobě ladí, mají podobný střih a dají se jednoduše kombinovat na více způsobů.  

Pro každou příležitost 

Různé situace vyžadují rozdílné oblečení. Můžete však ve skříni mít oblek do divadla, letní šaty i oděv na pláž, a to vše v podobném stylu. Hlavní je určit několik základních prvků. Materiál, barva, odstíny, střih a móda. Milovník rocku a metalu si může ve volném čase libovat v koženém oblečení s kovovými prvky, ale pro formální příležitost bude muset zvolit minimalističtější outfit, ve kterém si ale zase může pohrát s barvou a doplňky. Tímto způsobem svůj styl dostanete do každé příležitosti a vaše skříň bude plná použitelných kousků.