Helsinky: co vidět a neminout?

Helsinky: co vidět a neminout?

Na světě je mnoho krás, které bychom měli vidět a navštívit. Zatímco někoho to táhne spíše k přírodním zajímavostem, jiný touží procestovat kus světa tím, že zamíří do krásných měst jednotlivých zemí. Lákadlem jsou nyní hlavně severní země, konkrétně město jménem Helsinky je v hledáčku mnoha cestovatelů. Pokud se sem vydáváte, prozraďme si, co vidět a neminout. 

Pevnost Suomenlinna 

Součástí vašeho itineráře by bezesporu měla být mořská pevnost Suomenlinna. Jedná se o jeden z největších taháků celých Helsinek. Pokud byste se zeptali svého okolí na to, co zde vidět a neminout, jistě by tato pevnost byla jedním z bodů na celém seznamu.  

Nejen, že je pevnost umístěná na Seznamu kulturního světového dědictví UNESCO, ale také se zde můžete seznámit prakticky s celou historií Finska a obecně severní Evropy. Využít je možné některou z komentovaných prohlídek, k vidění je zde také muzeum i ponorka Vesikko. 

Helsinská evangelická katedrála 

Když si budete procházet fotky Helsinek na internetu, určitě narazíte na krásnou evangelickou katedrálu, která se dnes označuje za jeden z poznávacích, hlavních bodů Helsinek. My ji označujeme také za jednu z dominant celé země.  

Leží konkrétně u Senátního náměstí a nejen, že si můžete udělat fotku přímo u ní, ale také si ji můžete prohlédnout, a to zcela zdarma. 

Prezidentský palác 

Stejně jako v USA se lidé chodí dívat na Bílý dům, v Helsinkách se zase upíná pozornost na Prezidentský palác. Mluvíme o jedné ze tří rezidencí prezidenta, která se nachází u Market Square.  

Ostatně Market Square stojí také za navštívení. Řeč je o celoročně otevřením trhu, kde nakoupíte všechno, na co si jen vzpomenete. Prodává se zde jídlo i zdejší řemesla a je kousek od zmiňovaných památek a budov. 

Ruské kolo 

Pro Helsinky se také stalo typické ruské kolo. Přece jenom mluvíme o hlavním městě a k hlavnímu městu ruské kolo patří. V jedné z gondol najdete i saunu čili při své jízdě si můžete v sauně pořádnou odpočinout.