Jak ušetřit na povinném ručení?

Jak ušetřit na povinném ručení?

Žijeme v době, ve které se snažíme co nevidět ušetřit. A je to tak naprosto v pořádku. I když je pouze otázkou spekulací to, kolik Češi mají pravděpodobně naspořeno, nějaká ta koruna navíc se hodí opravdu vždycky. Podle posledních statistik nejvíce utrácíme za vodu, elektřinu a také za auto. Zatímco domácnost necháme někdy na později, zaměříme se na možnosti, jak ušetřit na každodenním společníkovi. Konkrétně si odhalíme, jak lze ušetřit na povinném ručení.  

Povinné ručení je totiž pojištění, které musí být ze zákona sjednáno. Dříve se jednalo o dobrovolnou položku na seznamu výdajů za auto, dnes se jedná o povinnou. Abyste však zejména v prvních letech vlastnictví vozidla neplatili majlant, podívejme se na tuto tématiku blíže. 

Bonusy za jízdu bez nehod 

Zejména v prvních letech držení automobilu je pojištění poměrně vysoké, ale s každým dalším rokem se snižuje a snižuje. Do karet vám ale taky může hrát fakt, že jezdíte bez nehod. Pokud se vám podaří jezdit opravdu bezpečně a vaše vozidlo nebude mít žádný černý puntík, můžete si uplatnit bonus, který je dokonce přenositelný mezi pojišťovnami. Čili pokud se rozhodnete po nějakém čase změnit poskytovatele povinného ručení, tento bonus budete moct využít i u nové společnosti.  

Sjednejte si pojistku online 

Mnozí poskytovatelé pojištění se nyní snaží své klienty naučit, aby si všechno sjednávali online. Je to rychlejší, pohodlnější, a nakonec také bezpečnější. Pokud si sjednáte pojištění online, znamená to, že získáte nemalou slevu. A ta se může rovnat až deseti procentům, což v konečném důsledku je úspora nemalá.  

Nebojte se porovnávat 

Pokud si povinné ručení teprve sjednáváte, nebojte se ho porovnávat. Neměli byste sáhnout po první nabídce, která se vám naskytne, protože většinou se jedná o tu méně výhodnou. Raději využijte nabízených možností, pohodlně se usaďte k počítači a projděte si nejaktuálnější žebříčky.