Čeká vás rekonstrukce bytu? Podívejte se na 4 nejčastější omyly, které lidé dělají, a vyvarujte se jich.
Návrh místností není potřeba
Někteří lidé si myslí, že při rekonstrukci bytu nepotřebují žádné návrhy. Poté se ale doslova „bijí do hlavy“, když po dokončení prací zjistí, že mají nedostatek elektrických zásuvek, nebo naprosto podhodnotili osvětlení v místnosti. Někdy dokonce nevhodně zvolili i celkovou dispozici bytu. Rekonstrukce od firmy je přitom jistotou, že budete vědět o každém kroku. Rozmístění jednotlivých místností je také v souladu s denním světlem, které do místnosti proudí.
S financemi vystačíme
Další chyba je, že si lidé nestanoví rozpočet. Jedině tím, že se sepíší komponenty, stavební úpravy i potřebné finance pro řemeslné práce, se dá stanovit celková částka, na kterou rekonstrukce vyjde. S projektem je poté mnohem snazší vyjít. Už dopředu víte, zda je výsledná částka reálná, nebo zda se budete potřebovat poohlédnout po jiných materiálech a komponentech.
To zvládneme sami
Nejčastějším problémem při celkové rekonstrukci bydlení je názor, že by to člověk nebo rodinná jednotka měla zvládnout sama. I šikovný kutil pak ale narazí, protože postupy, se kterými se setkává jak z oblasti instalatérství, tak i přesné zedničiny, bohužel nemá šanci zvládnout. Proto je vždy lepší se spolehnout na specializovanou firmu, která zajistí všechny potřebné práce v té nejvyšší kvalitě.
Máme na to čas
Někteří lidé si v začátku rekonstrukce říkají, že na práce nespěchají. Čas ale postupuje a místo toho, aby bydleli na vysněném místě, se jim stále zvedají náklady na celý projekt. Musí platit nejen rekonstrukci samotnou, ale stále řeší náklady za bydlení v místě, kde čekají, až bude byt hotový. Nakonec tak zjišťují, že „už včera bylo pozdě.“
Rekonstrukce bytu se lépe realizuje, pokud je promyšlená. S přesně stanoveným rozpočtem, s časovým rozvrhem prací, a s profesionální řemeslnou základnou.