Nejlepší sjezdovky v Česku

Užijte si lyžování na těch nejlepších sjezdovkách v Česku!

Lyžování k zimě zkrátka patří. Společně s vánočními svátky je to něco, na co se těšíme. Jinak je pro nás zima celkem utrpením. Nicméně za lyžováním se řada lidí vydává hlavně do zahraničí, kde se zažije skutečně skvělé lyžování, jiní se však spokojí i s českými sjezdovkami, které tu nemáme vůbec špatné. Pokud vám to letos do zahraničí nevyjde, ať už z jakéhokoliv důvodu, měli byste vědět, kam se můžete vydat za lyžováním v Česku. A s tím vám poradíme!

• Ski areál Praděd

Lyžaře to velice láká právě na Praděd. Zdejší lyžařské středisko je nejvýše položeným centrem lyžování v České republiky. Lyžuje se zde na severních svazích Petrových kamenů, kde jsou nejvýše položené vleky a taky sjezdové tratě na území celého Česka. Právě proto, že se jedná o nejvýše položené lyžařské centrum u nás, zde jsou každým rokem ty nejlepší lyžařské i sněhové podmínky.

• Lyžařský areál Razula

Pokud byste si chtěli s rodinou vyjet za lyžováním, měli byste si zajet do Lyžařského areálu Razula ve Velkých Karlovicích. Právě toto lyžařské centrum je pro rodiny jako dělané. Je to turisticky velice oblíbená oblast, která je mimochodem i chráněná. Lyžařský areál je naprosto špičkový, má dokonce ty nejmodernější vleky. Nabízí konkrétně čtyři sjezdové tratě a taky snowpark.

• Ski areál Ještěd

Na Ještěd jezdíváte často jen tak, za turistikou, ale v zimě sem můžete i za lyžováním. Je tu totiž nově zmodernizovaný ski areál, který nabízí to nejlepší lyžování těm, kteří žijí v Praze a chtějí si jet zalyžovat někam blízko. V tomto krásném, moderním areálu dneska najdeme dvě čtyřsedačkové lanovky, dále pak dvousedačkovou lanovku a ještě navíc šest vleků. Pokud jezdíte hlavně na snowboardu, je tu pro vás i snowpark.

• Skiresort Buková hora

Orlické hory jsou velice krásné místo, kam se taky nejčastěji vydáváme za turistikou. Nyní je zde zbudován skipark Červená hora, který spadá do skiresortu Buková hora. Areál navazuje na sjezdové tratě. Celkový délka zdejších sjezdových tratí je zhruba čtyři a půl tisíce metrů.