Moderní brýle

Sháníte nové sluneční brýle? Zaměřte se na kočičí tvary

Mezi nejčastěji měnící se trendy patří rozhodně sluneční brýle. Dalo by se říct, že se mění každým rokem, a to ještě dříve, než k nám vstoupí léto. Pokud bychom měli šmátrat v minulosti, zmínili bychom masivní „mouchy“ brýle, které byly tak velké, že je nikdo nemohl přehlédnout. Rok na to do módy vstoupily nestárnoucí „Wayfarer“ brýle, které svým tvarem uchvátily kdekoho. Nejdříve byly populární zejména pestrobarevné brýle, jež se nikdy nehodily k našemu outfitu, ale rok na to se lidé upjali na černé brýle, které naopak ladily ke všemu, co jsme měli na sobě. Rok na to do módy vstoupily pilotky, což byl typ brýlí, který bohužel neslušel každému, i když málokdo si to uvědomoval. A nyní? Co je hitem letošního léta?

Samozřejmě nemůžeme předpokládat, že zabodujeme s brýlemi, které byly in v minulosti. Je nutné svou sbírku oživit novými kousky, u nichž budeme doufat, že se jednoho dne zase stanou moderními a my nebudeme muset utrácet za nové kousky, které nestojí zrovna pár korun.

Letos se zaměřte na kočičí tvary

Letošní móda je zasvěcena retro kouskům a u brýlí to není jinak. Mezi nejpopulárnější brýle letošní sezony patří rozhodně kočičí brýle, které mají ostře špičatou horní hranu. Jsou vlastně velice úzké a dnes velmi, ale velmi oblíbené. Podle návrhářů a módních kritiků se jedná dokonce o ultratrend letošní sezony, který je sice určen především pro teenagery, ale zamilují si ho i ženy do pětatřiceti let. Podle všeho se jedná i o kousek, který by se měl do módy výrazně dostat až příští rok. I když se může zdát, že tyto brýle lze zakoupit na každém rohu, příští rok by se měla módní vlna ještě zvednout.

I velké brýle mají zelenou

Abychom však nezůstali jenom úzkých brýlí. Do módy se dostaly také velké brýle, a to konkrétně oversized brýle, které se kupují v mnoha barevných provedeních. Upoutají pozornost zejména svou masivností, jsou skutečně obrovské. Obroučky jsou hodně široké a, jak již bylo zmíněno, jsou k dostání v barevných, pestrých kombinacích. Mezi nejpopulárnější brýle tohoto stylu se řadí červené brýle s drobnými černými sklíčky a také bílé masivní brýle opět s černými maličkými sklíčky.