šatník

Provětrejte si šatník

V současné době se zase nosí 90. léta, přichází znovu disco styl, sportovní prvky, elegance, džínovina i krajky. Fantazii se naštěstí meze nekladou. Je třeba provětrat skříň a umět poznat, čeho se zbavit. Některé kousky musíte ze skříně prostě dát pryč. Většina z nás má nacpané skříně k prasknutí šaty co nenosí, i když neoplývá obrovskou šatnou. Svou roli hraje také nová úspora místa a lepší orientace v šatníku. Můžete zkusit uplatnit systém, jeden kousek dovnitř a jeden zase ven. To tedy v praxi znamená, že pokud si tedy zase pořídíte jeden fantastický úlovek, musí zase něco, co určitě nenosíte, váš šatník opustit.

Vše musí pryč

Můžete věnovat své staré oblečení na charitu nebo do centra pro ženy bez domova, nebo je vložit do textilních kontejnerů. Můžete uspořádat u sebe doma i bleší trh. Setkáte se známými, které jste dlouho neviděli a poznáte nové lidi. Luxusnější kousky si najdou svého nového majitele i on-line, třeba na speciálních serverech jako je vinted, nebo přes mobilní aplikace. Vyřazujte podle následujícího klíče. Nejpodstatnější moment je moment rozhodnutí. Pak nesmíte svého rozhodnutí litovat a opustit všechny pochybnosti. Vytřiďte všechno oblečení, co vám pořídil váš bývalý partner. Duch minulého vztahu, co vám nevyšel, musí pryč. Pokračovat každý zvlášť i bez ošacení, které vám jej bude připomínat. To samé udělejte s kousky od babiček a matek, které nemají stejný vkus.

Vytřiďte vše, co nenosíte

Oblečení, co máte ve skříni déle než rok a má na sobě neustále visačku, které jste si kupovali s nadějí, že se do něj brzy vejdete, vyhoďte bez milosti. Totéž proveďte s tím, co jste neměli víc než rok na sobě. Bude toho jistě dost. Vyhoďte věci zničené, propálené, s nevyčistitelnými fleky a seprané. K tomu asi není potřeba nic dodávat, Dejte pryč všechny hadříky, které jste ulovili v akci či slevě na konkrétní večírek, ale kromě jediné příležitosti na ně padá prach. Je moc odvážný, úplně out nebo je v neodpovídajícímzcela nesoučasném stylu, co k vám nesedí. Vyhoďte oblečení s rozbitým zipem, roztřepenými nohavicemi a utrhanými knoflíky, které chcete léta přišít. Iluze jsou ty tam. Pokud jste se k tomu nedostali až do teď, už to nikdy neuděláte.