Poprvé v posilovně

Poprvé v posilovně 

Rádi byste začali cvičit, ale doma se k tomu ne a ne donutit? Pak je posilovna skvělé řešení. Zde najdete pár užitečných tipů, jak překonat počáteční nervozitu, možné trapasy a zajistit tak, aby vaše první návštěva fitka nebyla zároveň ta poslední. 

Trenér, nebo aspoň kamarád 

Jistá nervozita z Vás spadne, pokud na svůj první workout nebudete úplně sami. Zkuste se zeptat známého, který cvičení rozumí, aby Vás poprvé doprovodil a ukázal co a jak. Pokud ale nikoho takového ve svém okolí nemáte, v každé posilovně je personál, který Vám může pomoct. Zaplaťte si aspoň na pár lekcí trenéra, který Vám pomůže s určením cviků vhodných přímo pro Vás a hlavně ukáže správnou techniku. Nejen, že tak předejdete možnému zranění, ale také se budete cítit jistější. 

Nikdo na Vás nekouká 

Věřte, že 90 % všech cvičenců se stará primárně o svůj trénink a pokud zrovna půlhodinu neokupujete jeden stroj, nikdo na Vás nebude brát zřetel. Nemějte strach, že se na vás někdo bude dívat, případně se posmívat Vašemu cvičení a soustřeďte se pouze na sebe a svůj trénink. 

Vždycky s ručníkem 

V posilovně není nic nepříjemnějšího, než když po Vás na lavici zbude obří mokrý flek. Zabalte si sebou do tašky menší ručník, na kterém budete cvičit.  

Začínáme pomalu 

Pokud si hned poprvé naložíte velké váhy a máte touhu zkusit všechny stroje, které ve fitku mají, rychle to pusťte z hlavy. Silové cvičení je pro Vaše tělo nové a je důležité jít na něj pomalu. Jednak se druhý den nebudete schopní ani postavit a pak také hazardujete se svým zdravím. Raději provést cvik s menší váhou, ale technicky správně. Postupem času, až si budete technikou jistí, klidně závaží přidávejte. 

Kdo je připraven, není překvapen 

Před návštěvou si připravte tréninkový plán, nejlépe za pomocí někoho znalejšího, nebo alespoň pomocí internetu. Nastudujte si techniku cviků, určete si rozumné intervaly. Pomůže Vám to před případným pobíháním po posilovně ve smyslu, co teď mám cvičit dál. Stanovte si dlouhodobé cíle, kterých chcete chozením do fitka dosáhnout. 

Vhodné oblečení 

Pamatujte, že se nejdete procházet po Paříži, ale že jdete makat. Zvolte pohodlné sportovní oblečení a pevnou obuv. To, že Vám jednotlivé kousky neladí jistě nikoho pobuřovat nebude. Na druhou stranu, je fajn pořídit si nějaký pěkný komplet do fitka, někoho to může více motivovat. Rozhodně není na škodu či cvičení vypadat dobře, svaly Vám ale oblečení nevybuduje. 

Pitný režim 

Během cvičení je třeba doplňovat tekutiny. Před začátkem si ale zjistěte, zda můžete mít vlastní lahev s vodou. Některé posilovny totiž nedovolují přinést si vlastní nápoj a musíte si jej pořídit tam. Vyhnete se tak případnému faux-pas.