Nejkrásnější ostrovy Karibiku, které stojí za navštívení

Nejkrásnější ostrovy Karibiku, které stojí za navštívení

Plánujete letošní dovolenou? Proč nezažít něco opravdu exotického, proč nevyjet na místo, kde obvykle lidé nejezdí? Na mysli máme především krásný a slunný Karibik, který patří k finančně méně dostupným místům. Na druhou stranu i když letenky sem stojí trochu víc než jinam, vyplatí se Karibik navštívit. Zejména se vyplatí navštívit několik ostrovů, které se podle mnoha cestovatelských průvodců řadí k těm nejkrásnějším ostrovům celého dalekého a širokého Karibiku.  

Karibik je specifický několika věcmi, a sice písečnými plážemi, průzračně tyrkysovou vodou a také tropickou vegetací. To všechno dohromady vytváří nezapomenutelnou dovolenou, která bude opravdu velkým zážitkem. V celém Karibiku však najdete několik ostrovů. Abyste však nemuseli zdlouhavě vybírat jeden z nich, vybrali jsme několik velice atraktivních ostrovů, které stojí za navštívení.  

Svatý Martin 

Už jste slyšeli o ostrově Svatý Martin? Jedná se o ostrov v Karibiku, který je známý především tím, že se zde pohybuje několik milionů motýlů a že zde letadla přistávají rovnou na pláži. Jedná se o nejmenší ostrov v celém Karibiku, který je zároveň územně rozdělen na dva státy. Při návštěvě tohoto ostrova tak můžete pobývat na francouzském Sv. Martinovi, tak na nizozemském Sv. Martinovi.  

Dominika 

Pokud chcete navštívit známější ostrov v Karibiku, měli byste navštívit ostrov jménem Dominika, který je ostrovem deštného pralesu. Jedná se o ostrov, který je sopečného původu a kde najdete například poměrně známé Traffalgarské vodopády.  

Grenadiny 

Dalším nádherným ostrovem dech beroucího Karibiku je ostrov zvaný Grenadiny, tkerý je rozdělen na dvaatřicet menších korálových ostrůvků. Na své si zde přijdou zejména milovníci potápění a mořských tvorů obecně, jelikož potápění je zde právě vyhlášené. Kromě jiného se sem lidé sjíždí za velrybami, které se mohou pozorovat z opravdu krátké vzdálenosti.