Moderní zahrada: jak na ni?

Moderní zahrada: jak na ni? 

Dům už máte, teď co se zahradou? Ta je místem pro sázení vašich oblíbených květin, pěstování zeleniny a ovoce, ale také je vaším útočištěm, kam se můžete schovat před stresem každodenního života. Co by v moderní zahradě rozhodně nemělo chybět? Připravili jsme pro vás 5 tipů.  

Altán nebo pergola 

Zahrada je také místem odpočinku, kam si o slunném víkendu můžete ulehnout s oblíbenou knížkou. Proto by v ní neměla chybět pergola či altán, kde můžete relaxovat nebo grilovat s rodinou. A v teplém počasí nám poskytne příjemný stín.  

Nábytek 

Při výběru zahradního nábytku dbejte na odolný a kvalitní materiál, který snese přímé sluneční záření, déšť i mráz. Nemusíte vybírat pouze ze stolů, židlí či lehátek. Stále častější jsou také venkovní sedací soupravy, které zajistí všem účastníkům pohodlí.  

Cestičky a chodníky 

Moderní zahrada znamená upravený trávník. Pokud chcete zabránit nevzhlednému vyšlapání trávy, pořiďte si na zahradu chodník. Ten také pomůže při pohybu v nepříznivém počasí a dotvoří vzhled celé zahrady.  

Na chodník nebo cestičku můžete zvolit štěrk, kámen, betonovou či zámkovou dlažbu.  

Osvětlení 

Už máte venkovní posezení, chodníky a cestičky, teď už chybí jen osvětlení! Abyste si ulehčili noční procházky, vybavte se reflektory či solárními svítidly. Pro příjemnou atmosféru volte venkovní lampy, lucerny nebo řetězová světýlka.  

Jezírko  

Přírodní jezírka ke koupání jsou na trhu stále vyhledávanější. Kdo by takovým jezírkem ve vysokých letních teplotách pohrdnul? Navíc se při jeho stavbě využívají čistě přírodní materiály, jako je kámen a dřevo.  

Tato jezírka mají také jednu velkou výhodu – jsou samočistící, takže nemusíte používat chemii jako u zahradních bazénů.