Udržte si doma příjemný chládek

Sluneční paprsky jsou úžasné, ale tropická vedra doma udělají nedýchatelno. Je velký rozdíl, zda vám do bytu či domu svítí slunce jen ráno nebo celý den. Záleží na tom, jak dobře interiér odstíníte, nevětrejte uprostřed horkého dne, funguje to přesně naopak. Pustíte veškeré teplo dovnitř a pomůže vám maximálně klimatizace.Existuje ale i šetrnější řešení ke zdraví. Pořádně zatemněte a pozavírejte okna, do kterých se celý den opírá prudké slunce. Postačí obyčejné závěsy, v zimě světlé, aby propustili teplo a vy ušetřili za vytápění, v létě pak tmavé, aby nepropustily slunce.

Další super řešení

Další řešení můžete navíc sladit i se stylem vašeho interiéru. Do některých moderních bytů se ani klasické závěsy nehodí. Vyřešit to mohou vnitřní nebo venkovní žaluzie, moderní japonské stěny, vnitřní rolety, plisé rolety, římské rolety, screenové rolety, různé markýzy a pergoly. Vnitřní žaluzie jsou horizontální a vertikální. Žaluzie z hliníkových lamel mají velmi snadnou údržbu. Velkým hitem jsou žaluzie, které při jejich zatažení zobrazí na okna zajímavé 3D efekty. Kreativní i jednoduché žaluzie vám dovolí hrát s hrou světla a stínu a celou řadou barev a dekorů. Funkčním řešením je i plisé. U vodorovně skládané látky si lze vybrat kromě designu také propustnost světla. Pomocí nastavovacích řetízků, lanek a madel je můžete oboustranně regulovat. Pomocí výškového nastavení lze zakrýt u okna jen tu nejdůležitější část.

Příjemné klima

Rolety seženete ve všech barvách, s velmi nápaditými vzory, z různých materiálů a variabilních možnostech upevnění. Můžete vytvořit úplnou tmu nebo částečné zastínění. Zajímavou novinkou jsou také střídavé rolety, kde jde o kombinaci pruhů průhledné a neprůhledné látky. Získáváte tak mnohem větší prostor pro regulaci osvětlení. Římské rolety jsou pro milovníky efektu záclon hledajících něco stylovějšího. Dají se různě skládat, udržují v místnosti teplo v zimě a můžete je prát.Pro milovníky minimalismu jsou tu japonské stěny. Hodí se na zakrytí větších ploch. Komplexní zastínění pro více oken i oddělení prostoru zvládnou hravě. Venkovní žaluzie vám zaručí soukromí, screenové rolety dodají domu styl. Na terasu zase použijte markýzy a pergoly.