Jaké barvy zvolit do malé kuchyně

Jaké barvy zvolit do malé kuchyně 

Při zařizování malého prostoru je výběr barvy jedním z nejdůležitějších elementů. Pomocí správného výběru dokážeme docílit optického prosvětlení prostoru, a to chceme! Jaké rady byste měli při zařizování malé kuchyně následovat?  

Vsaďte na teplé tóny  

Obecně se do kuchyní doporučují teplé odstíny. V menším prostoru však vybírejte teplý odstín ve světlém tónu, který nezkazí celkový dojem místnosti. Barev máme spoustu, tak rozhodně nezapomínejte na pastelové, které působí příjemně a skvěle si sednou s volně stojícími spotřebiči.  

Barvy vybírejte podle světové strany  

Světová strana, na kterou je situována vaše kuchyň je také jedním z rozhodujících faktorů při výběru barvy. Pokud je orientována na sever, nedostane se do místnosti moc slunečního světla, a proto byste měli volit odstíny světlé a teplé. Takové barvy totiž místnost opticky prosvětlí. Ideální barvou je žlutá nebo oranžová. 

Je-li vaše kuchyň orientována na jih, můžete si dovolit zvolit chladnější barvy. Co třeba pastelově modrá? Vždy však mějte na paměti, že i u chladnějších barev je lepší vybírat ze světlejších odstínů.  

Slaďte barvu linky se stěnami  

Když zařizujete kuchyň, vždy nejdříve vybírejte barvu kuchyňské sestavy. Barvu na stěnách totiž přemalujete snáz, než abyste měnili celou linku. Protože zařizujete malý prostor, měli byste opět vybírat ze světlých tónů, které místnost oživí a prosvětlí. Vhodnými volbami jsou bílá, krémová či odstíny šedé. Tyto barvy navíc můžete kombinovat snad se všemi ostatními. Dobře bude vypadat i dřevo, i tady však vsaďte na světlé odstíny.  

Oživte prostor kuchyňskými zády 

Ná záda kuchyně se mnohdy zapomíná. Je to však prostor, který může sestavě v jedné barvě dodat šmrnc a originalitu. Můžete na nich vytvořit zajímavý obklad nebo použít skleněnou desku. Styl a barvu vždy volte tak, aby ladily s celkovým vzhledem kuchyně.