Česká muzea, která stojí za navštívení

Česká muzea, která stojí za navštívení

Sezona dovolených je v plném proudu a pro milovníky objevování přinášíme několik muzeí, o kterých jste možná ani neměli tušení. Rozhodně stojí za to je navštívit, pokud se nacházíte v jejich blízkosti a pokud se chcete dozvědět se něco nového. I když některé jsou pouze pro určitou skupinu lidí, uspokojí jistě každé návštěvníka. 

Prozkoumejte muzeum KGB 

Toto malé muzeum bylo založeno ruským nadšencem a sídlí zde velké množství památek týkajících se tajné policie Sovětského svazu. Sběratelé vás mohou dobře obeznámit a můžete očekávat, že zde najdete sortiment špionážních kamer, tajných zbraní a vyšetřovacích zařízení. Další zajímavou expozicí v muzeu jsou fotografie Prahy pořízené důstojníkem KGB v roce 1968, ve kterém se ulice města zdají být strašidelně prázdné. 

Muzeum mučících nástrojů 

Lidé jsou dobří v tom, že jsou navzájem špatní, a artefakty této krutosti jsou vystaveny v tomto muzeu, které obsahuje více než 100 exponátů představujících mučící praktiky středověké a rané moderní Evropy. 

Krátká procházka od pražského Staroměstského náměstí na východním konci Karlova mostu stojí třípodlažní muzeum představující různé nástroje používané evropskými mocnostmi, které byly k mučení kacířů, „čarodějnic“, politických rebelů, obětních beránků, nedostatečně zábavné baviče, ženy, které mluvily příliš mnoho, a další nejrůznější nepřátelé státu. 

Muzeum mučicích nástrojů obsahuje více než 60 mučících zařízení, včetně starých pohotovostních systémů, jako je železná dívenka (zde známá jako Norimberská panna), španělské mučení (méně lechtání, více řezání obří vidličkou), katalánská garota a pole železných masek – vytrhaných z vašich nejživějších snů – určených k veřejnému ponížení hříšníků. 

K nástrojům v muzeu jsou připojeny karikatury středověkého stylu ilustrující jejich použití, jakož i podrobná textová vysvětlení jejich práce v osmi různých jazycích. Muzeum mučících nástrojů zahrnuje také voskové figurky různých nešťastných jedinců a také speciální efekty vyobrazení čarodějnic a popravy mečem.