brigády

Brigády = skvělý přivýdělek, ale dobrých brigádníků je málo

Lidé si chtějí přivydělat jakkoliv. Většinou se i k běžnému stálému zaměstnání hledá nějaká skvělá možnost, jak si ještě k tomu přivydělat. Je to jednoduché a je to prosté – chce to najít si brigádu. Letos je těchto možností opravdu požehnaně, ale ne každý se do brigády pustil brzy, tudíž se mu všechny dobré nabídky doslova vypařily. Je to problém hlavně studentů, kteří se snažili najít si nějakou brigádu, která by se jim hodila jenom na některé dny z prázdnin. Bohužel však ne každý zaměstnavatel vyhověl. Jiní studenti tak dlouho otáleli, dokud jim příležitosti opět doslova nevyklouzli mezi prsty.

Brigád, kterých mohly využít, však bylo letos opravdu mnoho. Málokterý brigádník si stěžoval, že by nabídka snad nebyla velká. Jenže letos si stěžovali hlavně zaměstnavatelé, protože brigádníků a zájemců o brigádu bylo habaděj, ale těch kvalitních brigádníků zase tolik opravdu nebylo.

I kdyby byl dostatek uchazečů, mnohdy se jim zkrátka nechce

Mnohé společnosti si dokonce nestěžovali jenom na to, že není dostatek pracovní síly, ale na druhou stranu se bohužel zase ukázalo, že pokud nějací zájemci o danou brigádu přece jenom přišli, pak se jim leckdy nechtělo pracovat, tudíž větší problém firem je to, že je čím dál větší problém najít vhodné uchazeče obecně.

Všechny tyto fakty vycházejí z posledních údajů agentury Promoteri.eu. Podle nich udělali naprosto nejlíp ti, kteří se pokoušeli shánět nové zaměstnance během sezonních prací. Dobře taky udělali ti, kteří ještě před dobou dovolených začali hledat zaměstnance pro dobu, kdy jejich stálí pracovníci budou právě na oné dovolené. Z nabídek uchazečů si tak několik měsíců před prázdninami mohli vybrat nejvhodnější kandidáty. V opačném případě se ostatní společnosti museli smířit s tím, co jim zbylo, a to už teď víme, že to nebyla zrovna žádná hitparáda.