likvidace nepojízdného vozu

Věděli jste, že likvidace nepojízdného vozu je ze zákona povinná?

Když se pokazí automobil, většina lidí s ním hned zamíří do servisu, aby byl vůz spraven co nejdříve. Bohužel mnohdy je oprava tak drahá, že se mnozí lidé rozhodnout do ní neinvestovat a raději si koupí vůz nový. Jenže co pak s tím starým nepojízdným vozidlem? Někteří majitelé nepojízdných vozidel si svá vozidla schovávají v garážích nebo je nechávají “hnít” na zahradách. Jenže to je špatně. Nepojízdný vůz je nutné ze zákona zlikvidovat – nejlépe ekologicky.

Pokud se vůz dostane do nepojízdného stavu, každý jeho majitel ho musí zlikvidovat a následně odepsat z evidence motorových vozidel. Samozřejmě se do likvidace nepouští sám, ale naopak se obrací na firmy, které se na ekologickou likvidaci zaměřují.

Firmy si často pro nepojízdné vozy přijedou samy, jindy je však třeba vůz do firmy dopravit. Poté se vše nechává na odbornících, kteří likvidaci vozidla provedou.

Po likvidaci se vystaví potvrzení

Svěřením nepojízdného automobilu do rukou odborníků vaše starost nekončí. Je třeba vyčkat na potvrzení o likvidaci vozidla, s nímž je třeba zamířit na příslušný úřad. Pouze na základě potvrzení dojde k odstranění zlikvidovaného vozidla z evidence motorových vozidel a až nyní vaše starost končí.

Vůz je díky ekologické likvidaci odepsán z evidence a vy si naplno můžete užívat nového vozidla.

Pro kvalitní pneumatiky až do moravskoslezského Staříče

Pokud jste si zrovna koupili nový vůz, jelikož starý automobil byl díky svému nepojízdnému stavu zlikvidován, pořiďte vozu zbrusu nové pneumatiky. Ovšem kam pro ně? Pro kvalitní pneumatiky si zajeďte až do pneuservisu ve Staříči, což je obec nacházející se mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem. Zde se postarají o to, aby váš nový automobil jezdil na nejkvalitnějších a nejstylovějších pneumatikách, které budou jiná vozidla závidět.2