Ušetřete na svých domácích mazlíčcích

Ušetřete na svých domácích mazlíčcích

Skoro každý doma chováme nějaké zvířátko, většinou psy. Jsou to naši miláčci a pro jejich roztomilý pohled bychom udělali cokoli. Dokonce za ně utráceli jako blázni. Ročně za své psy Češi utratí miliony korun! Svého mazlíčka však nemusíte tak rozmazlovat a nějaké peníze můžete ušetřit pro sebe.

Existuje několik způsobů, jak peníze ušetřit. Takové šetření se ale nikdy nesmí odrazit na krmení! Psi potřebují kvalitní stravu, která napomáhá ke správnému trávení.

Stříhejte si psa sami

Hodně majitelů vodí své psy do salonů, především ty dlouhosrsté. Patříte mezi ně i vy? Pak utrácíte měsíčně několik set korun, a to úplně zbytečně. Svého psa si totiž můžete ostříhat i doma. Dokonce i pes bude radši, protože bude v prostředí, které zná a od svého majitele se nechá ostříhat spíš než od cizího člověka. Sobě tak ušetříte peníze a psovi stres.

Pedikúru dělejte také doma

Psi potřebují čas od času ostříhat a obrousit drápky, hlavně ti gaučoví, kteří venku moc času netráví. U nich totiž nedochází k přirozenému broušení drápků a je potřeba, abyste zasáhli vy. Není nutné svěřovat mazlíčka do rukou profesionálů, ostříhat drápy dokážete každý sám.

Neutrácejte za psí hotely

Jedete na dovolenou nebo potřebujete psa pohlídat z jiných důvodů? Psí hotely jsou zbytečně drahé. Ušetřete a odvezte pejska ke svým rodičům nebo ke známým, v nejhorším případě ho svěřte sousedům. Pes se bude mít pohodlněji, bude trávit čas s lidmi, které zná a stýskat se mu bude o něco méně. Je také velká pravděpodobnost, že mu bude věnováno více pozornosti, než v hotelu, kde bude spousta dalších psů. Ve výsledku je to tedy výhodné jak pro vás, tak pro vašeho psa.