účtenková loterie

Účtenková loterie. První cena bude milion.

Účtenkovou loterii přidruženou k elektronické evidenci tržeb spustí 1. října ministerstvo financí. První slosování o ceny se uskuteční 15. listopaduz účtenek vystavených během října.Ministerstvo financí si od toho slibuje větší motivaci zákazníků k přebírání účtenek a zvýšení efektivity EET. Úřad chce ročně vyplácet výhry za 65 milionů korun a měsíčně rozdělit 21 000 výher. Losování proběhne vždy každý měsícz účtenek vydaných za předem stanovené období. Zákazník se může do účtenkové loterie registrovat v jeden den pouze jednou účtenkou od obchodníka.

Účtenková loterie

Do loterie EET účtenek se v listopadu podle předchozího průzkumu dodavatele pokladních systémů Bizerbazapojí minimálně 15% lidí. Počítá se také s 5. hlavními výhrami. První bude 1. výhra milion korun, 2. výhra bude automobil za 400 000, 3. výhra za 300 000, 4. výhra 200 000 a 5. výhra 100 000 korun. Lidé by měli mít možnost získat 20 výher po 20 000 korun, 1000 výher po 1 000 korun a 20 000 výher po 100 korunách.Největší zájem je o peněžní ceny a o automobil byl zájem minimální. Kvůli němu by so účtenku do soutěže zaregistrovala jen 3 % dotázaných.Účtenkovou loterii zavedlo již dříve Chorvatsko, Slovensko a Slovinsko. Cílem je motivovat zákazníky, aby si brali pokladní doklad. Hlavní odměnou byla v těchto zemích peněžitá výhra.

Provozovatel loterie

V otevřeném výběrovém řízení na provozovatele loterie nakonec zvítězila společnosti WincorNixdorf. Ta bude zajišťovat registraci účastníků loterie, ale i registraci a příjem účtenek, dále pak losování a výplatu výher i celkovou zákaznickou podporu. MF zaplatí ročně za její komplexní provoz 12,4 milionu korun bez DPH a systém se má rozjet nejpozději 16. září. Původně to měla být „Účtenkovka“ v půlce letošního roku. Na konci května ale ministr financí Ivan Pilný uvedl, že start loterie bude od 1. listopadu.EET začala fungovat loni 1. prosince pro hotely a restaurace, po hotelech a restauracích se letos od březnazapojily do EET maloobchodní a velkoobchodní firmy a zapojí se i další obory podnikánípříští rok.