Tipy na neobvyklá místa, kde můžete strávit třeba vaši dovolenou

Tipy na neobvyklá místa, kde můžete strávit třeba vaši dovolenou

Každým rokem stoupá počet lidí, kteří se vydávají na dovolenou do zahraničí. Lidé mají pocit, že Českou republiku už objevili, že už nevědí, co nového by zde zkoumali. Je však pravdou, že Českou republiku nemají tak úplně prozkoumanou, přesto odjíždí do zahraničí a plní světové pláže. Pokud se také chcete přidat k lidem, kteří chtějí poznat kus světa a chtějí zamířit do zahraničí, možná netoužíte po tom, abyste svou dovolenou strávili na místě, kde bude hromada lidí a kde nebudete mít chvilku klidu. Doporučujeme proto zavítat na místa, která jsou nádherná, ale která ještě nejsou tolik “napadena” turisty.  

Možná si říkáte, že taková místa nemohou na světě existovat, ale opak je pravdou. I taková místa na světě existují a je jich kupodivu mnoho. V případě, že nevíte, jaká místo to jsou, nelamte si hlavu. Máme pro vás konkrétní tipy, kam zavítat a kde vás nebudou obtěžovat masy turistů. 

Nikaragua 

Nikaragua je místo, kde rozhodně nepotkáte žádné masy turistů, spíše klidnější pláže. I když si možná říkáte, že vydat se do středu Ameriky bude nákladné, Nikaragua je paradoxně místo, kde toho moc neutratíte. Jedná se o jednu z nejlevnějších zemí středu Ameriky, kde zažijete nezapomenutelný klid a ticho. Na zdejším ostrově Corn Islands nepotkáte takřka živáčka, navíc pláže budou krásně prázdné a voda nádherně křišťálově čistá.  

Omán 

Omán se sice stává stále atraktivnější destinací, na druhou stranu je to místo, kde stále mnoho turistů nezavítá. Samozřejmostí jsou zde pouště a oázy a moře, ale také zde najdete nádherné starobylé pevnosti nebo budete svědky výlovu ryb, což je velice zajímavá podívaná. Pokud patříte k dobrodruhům, pak určitě využijte možnosti stanovat v přírodě, což je zde dovoleno. Nemusíte se bát, jedná se o bezpečnou zemi, kde jsou lidé velice přátelští.  

Albánie 

Albánie se řadí k nejchudším evropským zemím na světě, ale začíná se postupně otevírat turismu, který by ji mohl spasit. I když se pomalu otvírá turistům, zástupy turistů tu opravdu nejsou. Spíše zde najdete prázdné pláže a divoké hory.