tabák iD

Tabák iD, co představuje?

Přestože užívání tabáku patří mezi jednu z nejrozšířenějších podob relaxačních rituálů, zároveň se jedná o jednu z těch nejčastěji kritizovaných a téměř až tabuiozovaných. Tento paradox se postupně začal objevovat v uplynulém století. Na jednu stranu zálibu v ve vychutnávání těchto výrobků začaly nacházet další a další společenské vrstvy a jeho popularita závratně stoupala, na stranu druhou se nedlouho poté začaly společností nést hlasy odborníků kritizující tento rozvíjející se trend, a to především kvůli zdravotní škodlivosti. Tento jev však rozhodně nezůstal pouze v minulosti. Například Česká republika se v současnosti řadí mezi země s největším počtem nadšenců této záliby v Evropě. Minimálně v naší zemi tak obliba a nadšení stále převažují nad odmítavými názory. Přestože jako národ soutěživců nás těší jakékoliv prvenství, zrovna v této oblasti se stalo spíše varovným signálem. Již několik let tak můžeme pozorovat postupné zavádění restrikcí v oblasti tabákového průmyslu.

Čára přes rozpočet

Snaha ze strany státu odnaučit Čechy této zálibě se v průběhu let vyvíjí a graduje. Od postupného a neustálého zvyšování cen těchto výrobků až po odpudivé obrázky na jejich krabičkách. V nedávné době jsme ale mohli také zaznamenat první zásadnější zásah do samotného prodeje. Od roku 2020 totiž došlo k zákazu prodeje oblíbených mentolových výrobků. Nejen v Česku, ale ani v žádné jiné zemi Evropské unie, tak tyto produkty již nejsou k dostání. To zdánlivě mohlo způsobit čáru přes rozpočet všem nadšencům ochucených variant těchto produktů. I tato zdánlivě patová situace však má své řešení.

Řešení je nadosah

Kdo chce, hledá způsob. Řada nadšenců těchto produktů svou zálibu poněkud přeorientovala. Ačkoliv již nejsou k dostání klasické ochucené výrobky, na trhu se již před nějakou dobou objevil hit alternativních elektronických variant, které nabízejí možnost volby nejrůznějších druhů náplní. Mezi nejoblíbenější patří například Pulze, zařízení na zahřívaný tabák, jehož náplně iD jsou dostání hned v pěti možných variantách.

  • Rich bronze
  • Balanced blue
  • Capsule polar
  • Ice
  • Polar green

Z těchto možností si vybere opravdu každý.

Win-win situace

Velká variabilita však rozhodně není jediným benefitem, který si získal přízeň uživatelů. Během užívání Pulze nedochází k procesu hoření, díky čemuž se do těla nevstřebávají škodlivé látky jako je oxid uhelnatý nebo dehet. Celková škodlivost se tak snižuje až o 80%. Absence klasického kouře rovněž zabraňuje nežádoucím efektům jako je:

  1. Zápach oblečení
  2. Žloutnutí zubů a nehtů
  3. Zadýmené místnosti

S jistou dávkou nadsázky se tak Pulze může stát mírovou dýmkou mezi oběma názorově rozdílnými tábory.

 

Autor: Elena Gotfried