Šetřete bezbolestně. Poradíme vám, jak na to

Šetřete bezbolestně. Poradíme vám, jak na to

V současné době je velice důležité, abychom si tvořili finanční zásobu. Kdoví, jak dlouho bude aktuální krize v České republice trvat, proto bychom měli být připraveni raději na to nejhorší. V souvislosti je tedy dobré tvořit si jakousi finanční rezervu, na kterou budeme moct sáhnout, pokud přijdeme o práci nebo nám peníze z nějakého jiného důvodu dojdou. Jenže jak si takovou finanční zásobu začít tvořit, aniž bychom museli výrazně omezit náš styl života? 

Málokdo si uvědomuje, že šetřit se dá doslova bezbolestně. Jde to mnoha způsoby, pojďme si však zmínit několik efektivních způsobů, jak ušetřit peníze, které rázem budou tvořit vaši finanční rezervu pro případ, že by doputovala krize i k vám nebo že by se krize výrazně protáhla.  

Kroťte se při nákupech 

Ať už nakupujete potraviny, židle nebo cokoliv jiného, měli byste se rozhodně krotit. Zejména byste měli krotit své nutkání kupovat prakticky všechno, co vám přijde pod ruku. Takového utrácení byste totiž mohli zanedlouho pěkně litovat.  

Pokud jdete nakupovat do potravin, nikdy nenakupujte s prázdným žaludkem. V takovém případě má totiž člověk tendenci utrácet i za to, co mu vlastně nechutná, a rázem je z pětistovkového nákupu nákup za více jak tisícovku.  

Prověřujte poplatky 

Jestliže se rozhodnete vzít si půjčku nebo jestliže se rozhodnete přejít k jinému dodavateli energií či k jinému mobilnímu operátorovi, vždycky mějte prověřenou jednu věc, a sice poplatky. Bohužel nejen banky, ale také dodavatelé plynu, elektřiny nebo mobilní operátoři rádi vydělávají na lidské neznalosti nebo na ukvapenosti, která pramení z nezjištění si dostatečného množství informací. Poplatky se vztahují prakticky na každou smlouvu, proto se o těchto poplatcích informujte dřív, než smlouvu s kýmkoli podepíšete. Vyhnete se tím pokutám, které by se výrazně promítli ve vašem rodinném rozpočtu.