drfg david rusňák

Rusňákova investiční skupina DRFG má pod sebou také nemovitostní fond

Pod investiční skupinu Davida Rusňáka spadá také nemovitostní fond CZECH REAL ESTATE INVESTEMNT FUND, který těží právě z aktivit DRFG. Podílový nemovitostní fond přináší klientům stabilní zhodnocení, a to díky prověřeným komerčním nemovitostem napříč Českou republikou. Ve fondu jsou výhradně retailové parky s prémiovou klientelou a investovat do nich může prakticky kdokoliv už od pěti set korun měsíčně.

Rusňákovy podílové fondy mají vysoké zhodnocení

Mezi Čechy je stále velmi oblíbené stavební spoření, kam velká část lidí své peníze odkládá. Oproti podílovým fondům má ale nevýhodu v limitované částce, a také v několikaletém závazku. Fondy zase nemají žádné příspěvky od státu, ale i ty jsou na stavebním spoření vázané do nějaké výše. Pokud by se klient tedy rozhodl spořit více, snižuje si tak úrok cílové částky, a navíc třeba v případě penzijního pojištění máte nárok na výplatu až po dosažení 60 let věku. Pokud nechcete v případě stavebního spoření přijít o celou státní podporu přijít a zaplatit další poplatky, máte nárok na výplatu až po šesti letech. K penězům se v průběhu spoření navíc nemáte šanci dostat, což je oproti investičnímu fondu určitě nevýhodou.

Zhodnocení ve fondu v řádech desetitisíců

Na rozdíl od stavebního spoření si klienti totiž mohou peněžní částky průběžně vkládat, nebo naopak kdykoliv vybrat. Ať už se jedná o část nebo celou investici. Výhody má investování do fondů i v případě, že bychom ho srovnávali například se spořícími účty. U nich jde většinou o výnosnost maximálně okolo 0,4 – 0,8 % a také tady platí, že čím vyšší investovaná částka, tím nižší úrok. Za pět let při částce půl milionu na spořícím účtu naspoříte 5–15 tisíc, zatímco v nemovitostním fondu za tu dobu investici zhodnotíte zhruba o 100 tisíc.

Naspořené peníze mohou lidé zhodnotit také investováním do dluhopisů. Skupina DRFG Davida Rusňáka nabízí investorům kromě podílových fondů, také dluhopisy, a to jak ty diverzifikované napříč celu skupinou, tak dluhopisy do komerčních nemovitostí, ale i do budování telekomunikačních sítí.