Řím věčné město

Řím-věčné město

Lákají vás římské taverny, kde si s chutí může dát sklenku červeného? Tady je pár tipů.

Kam se vydat

Klasickou zastávkou jsou místa jako Koloseum, chrám sv. Petra a Vatikán, Andělský most, Španělské schody a fontána di Trevi. Za navštívení stojí vyhlídka Pincio, která nabízí nádherný výhled na slunce zapadající za chrám sv. Petra. Také letohrádek Villa Lante nabízí neočekávané pohledy na město.

Pokud zatoužíte po pikniku v římském stylu, navštivte park u Villy Borghese nebo Villy Celimontana. Pokud zatoužíte po atmosféře každodenního římského života, nesmíte vynechat rušné tržiště Campo de‘ Fiori. Řím nabízí plno míst, která stojí za návštěvu, jako je například věžovitá hrobka Cecilie Metelly či Piramide Cestia.

Kde se najíst

Nejvyhlášenější a nejoblíbenější čtvrtí plnou restaurací a taveren je Testaccio, kde se nachází i noční bary. Za návštěvu stojí také restaurace Stazione di Posta, která je oceněná michelinskou hvězdou. Oblíbené jsou také restaurace ve čtvrti Trastevere a kolem náměstí Cavour. Dejte přednost restauracím, které navštěvují místní a na ulicích se před vstupem tvoří fronty. Mezi nejvyhlášenější římské zmrzliny patří gelato artigianale a slavný zákusek maritozzo.

Cesta a ubytování

Levné letenky nabízí Wizz Air, Ryanair anebo autobus Eurolines. Romantický pobyt vám nabídne Palazzo Manfredi, kde si ranní preso vychutnáte s výhledem na Koloseum. Levnější variantu nabízí ubytování přes Airbnb nebo hostely s cenou kolem 25 eur za noc. Pokud chcete mít jistotu, tak zvolte raději cestovní kancelář.

Jak se připravit před cestou

Pomoci vám mohou filmy, kde je Řím zachycený a inspirují vás-Sladký život, Řím (Federico Fellini), Mamma Roma, Velká nádhera, Do Říma s láskou, nebo Jíst, meditovat, milovat. Inspiraci také můžete načerpat v knize Karla Čapka Italské listy.