Proti vráskám lze bojovat různě. Pomoct může kolagen i spaní na zádech

Proti vráskám lze bojovat různě. Pomoct může kolagen i spaní na zádech

Vrásky nejsou něčím, co by ženy viděly zrovna rády. Spíše naopak. Ve chvíli, kdy se na obličeji, čele nebo v okolí úst či nosu začínají objevovat jemné linie, mají tendenci panikařit a přemýšlet nad tím, jak zastavit neodvratnou fázi života. I když si řada žen myslí, že je tento boj s Pánem času dopředu prohraný, jelikož elixír mládí neexistuje, jsou na omylu. Proti prvním projevům stárnutí lze skutečně bojovat, a to rovnou několika způsoby. 

Začněte užívat kolagen

Alfou omegou je včasné užívání kolagenových doplňků stravy. Ptáte se, co je kolagen? Jedná se o ve vodě nerozpustnou bílkovinu, která je nedílnou součástí nejedné části našeho těla. Vyskytuje se v kloubech a svalech, ale také ve tkáních a pokožce či pleti. Velkou měrou se podílí na pružnosti a elasticitě pokožky. Bohužel se z těla začíná vytrácet, a to po pětadvacátém roce života, což vede ke ztrátě zmiňované pružnosti, k povadnutí obličeje a k přibývajícím vráskám. 

Trefou do černého je takzvaný hydrolyzovaný kolagen, který je pro tělo nejpřijatelnější. Z něj si umí tělo vytáhnout opravdu maximum. 

Spěte na zádech

Věděli jste, že na výskyt vrásek má vliv i poloha, ve které spíte? Pokud spíte na zádech, vaše pokožka je prakticky bez vrásek. Jestliže ale spíte na břiše, bohužel si svou pleť v noci krčíte, čímž vzniká ideální zázemí pro linie beroucí nám mladost a svěžest.

Umývejte obličej

Stejně skvělé zázemí vzniká pro vrásky v okamžiku, kdy si dostatečně neumýváte obličej čili kdy nestíráte make-up z pleti. Používejte kvalitní odličovače pleti, které neobsahují alkohol a pokožku nijak nevysušují. Vždy si však po jejich použití obličej umyjte studenou vodou, čímž uzavřete póry. Nebojte se používat ani jemnou žínku, kterou velmi často používaly naše babičky. S jejich pomocí se hravě odstraní odumřelé kožní buňky. Samozřejmě si ale pleť nijak nedřete. Přistupujte k ní se vší opatrností a šetrností.