prodej aut

Prodej aut v EU vzrostl – o kolik procent?

V poslední době se dozvídáme o ekonomice opravdu zajímavé informace. Není to však jen a pouze o té české ekonomice, která je na svém vzrůstu a to hlavně díky nízkému procentu nezaměstnanosti, ale hodně novinek vyplývá na povrch také v rámci ekonomiky Evropské unie. Je třeba se o ni zajímat, vždyť právě tato ekonomika se nás také týká a mnohdy se nás i výrazně dotýká.

Nedávno vyplynulo na povrch, že naši sousedé Němci zaměstnávají zhruba pět milionů lidí ze zemí Evropské unie. Není se tedy čemu divit, když konkrétně my i přes nízkou nezaměstnanost lidi opravdu postrádáme. Mnoho firem se tak díky nedostatku pracovní síly potýká už několik měsíců s červenými čísly, což rozhodně není žádná hitparáda. Mnoho firem se však potýká se zisky a mnohé se dokonce radují z nevídaných úspěchů.

Takové úspěchy hlavně zaznamenávají automobilky. Sice automobilový průmysl nemá dostatek lidí, přesto prodej automobilů v rámci Evropské unie rapidně vzrostl. Jedná se zhruba o pětiprocentní nárůst, což je opravdu fantastické!

Procenta se neuvěřitelně mění

Je však nutné podotknout, že procenta se mění co měsíc. Některý měsíc jsme zaznamenali například výrazní zpomalení oproti jinému. To se mimochodem děje i nyní – oproti minulému měsíci zaznamenáváme zpomalení o dvě procenta.  Ostatně i přesto se jedná o velký úspěch, protože se prodalo zhruba jedna celá pět milionů automobilů, což je nejlepší výsledek, který automobilový průmysl v rámci Evropské unie zaznamenal v této době za posledních deset let. Je tedy rozhodně důvod slavit!

Pokud by vás zajímalo, kde zhruba vzrostla poptávka či která automobilka hlásila rekordní zisky, pak čtěte dále. Výrazný růst zaznamenaly zejména prodejny automobilů v Itálii a ve Španělsku. Tam se najednou začala auta prodávat opravdu rychlostí blesku. Ve Španělsku prodeje vzrostly o zhruba sedm procent, v Itálii pak o devět procent. Hodně se dařilo prodeji vozů i ve Francii, kde se zaznamenal zhruba tříprocentní růst.

Jaká automobilka prodávala nejvíce?

V Evropě se však zejména prodával vůz jedné automobilky, a to té značky Volkswagen. Meziročně se totiž prodej navýšil o dvě desetiny, a to konkrétně na dvacet tři celá tři. Mimo jiné se však velice hojně prodávají také auta značky Škoda nebo také i luxusní Porsche.