Manipulační technika

Proč by měl být sklad vybaven manipulační technikou?

Práce ve skladu už dávno není tak náročná, jak se mnozí lidé domnívají. Práce ve skladu už je naopak poměrně snadná, jelikož se do světa dostala manipulační technika. V současné době by se do manipulační techniky mělo investovat hned z několika důvodů – nejen, že se zaměstnancům ulehčí práce, ale také práce ve skladu rychleji odsýpat, tudíž se podpoří chod podniku. Manipulační technika je tedy nutnost, která potěší nejen zaměstnance, ale také jejich zaměstnavatele.

Manipulační technika je však široký pojem. Spadají do něj stroje, nástroje a další vymoženosti, které mají usnadnit manipulaci se zbožím či výrobky ve skladu. Dříve to bylo tak, že vše museli nosit zaměstnanci pobočky, nemůžeme se proto divit tomu, že se práce ve skladu začala označovat za velmi fyzicky náročnou.

Pokud tedy zvažujete, že do manipulační techniky budete investovat, poradíme vám, do jaké konkrétní manipulační techniky se investovat vyplatí. Jelikož je na trhu tolik druhů manipulační techniky, rozhodně tipy oceníte.

• Nízkozdvižné vozíky

Nedílnou součástí skladu jsou nízkozdvižné vozíky, které dokážou ulehčit práci v jakémkoli skladu. V současné době jsou nízkozdvižné vozíky poměrně populární, jelikož nejsou velké jako vysokozdvižné vozíky, navíc se dají pořídit v elektrické podobě. Elektrické nízkozdvižné vozíky se snadněji ovládají, ale také zastanou více práce.

• Paletové nůžkové vozíky

Něco jiného jsou paletové nůžkové vozíky, které se ve skladu také ocení zejména při manipulaci s krabicemi nebo podobně těžkými věcmi.

• Vysokozdvižné vozíky

Součástí každého skladu by měly být i vysokozdvižné vozíky, které tedy zastanou hodně práce zejména ve velkých skladech. Pokud je sklad velice prostorný, raději investujte do schopnějšího elektrického vysokozdvižného vozíku, který zastane opět o něco více práce než klasický vysokozdvižný vozík.