Při prodeji nemovitostí může dojít na nepříjemné problémy. Exekuce je jen jedním z nich

Při prodeji nemovitostí může dojít na nepříjemné problémy. Exekuce je jen jedním z nich 

Prodat svou nemovitost – úkol, který na svých bedrech nese každý, koho toto břemeno z cihel a malty už delší dobu tíží. Především se člověk snaží prodat to klasickou cestou, jenže ne vždycky je všechno této klasické cestě nakloněno. Mnohdy totiž může dojít na nepříjemné skutečnosti, které chystaný prodej zkomplikují. A exekuce bývá jenom jedním z těchto problémů.  

Nemá nemovitost právní vady? 

Takzvané právní vady jsou tím, co může zkřížit cestu bezproblémovému prodeji. Patří sem zmiňované exekuce, také věcné břemeno nebo takzvané černé stavby čili stavby na pozemku, které nebyly zřízeny díky stavebnímu povolení, ale zákon se při jejich stavbě obešel. A to může být značný problém zejména pro realitní kanceláře (výkup nemovitostí je stále ve hře, zde právní vady nevadí, ať už se jedná o výkup bytu nebo výkup domu).  

Kromě zmíněných právních vad do této kategorie také spadají předkupní práva nebo jiná právní zatížení, která se možná zdají být jen formalitou, ale odstranění této překážky bývá během na dlouhou trať (navíc ne vždy se poleno z cesty skutečně podaří odstranit).  

Když nemáte čas ztrácet čas 

Jelikož se ale k prodeji nemovitostí velice často přistupuje až v okamžiku, kdy je to jediné východisko z finanční tísně, člověk nemá čas ztrácet čas. A jelikož nestojí o to, aby nemovitost zatížená exekucí přešlap do dražby, hledá možné cesty, zdali takové existují. A jednu z nich jsme ostatně už zmínili, je jí výkup nemovitosti.  

Vykoupit nemovitost je totiž rychlý a snadný způsob, jak se zbavit břemene v podobě nemovitosti a jak zároveň získat peníze co nejrychleji. Celý výkup totiž probíhá jen pár dnů a peníze se dostávají hotově a na ruku.  

Je sice pravdou, že se nezíská plná kupní cena prodávané nemovitosti, ale to nevadí – získá se valná většina, a to opravdu rychle, aniž by někomu věcné břemeno, exekuce nebo další právní vady vadily.