Praktické rady týkající se Eiffelovy věže

Praktické rady týkající se Eiffelovy věže

Máte chuť strávit víkend v nejromantičtějším městě na světě? Pak nejezděte do Benátek, i když i ty se řadí k romantickým městům, ale raději zamiřte do Paříže, která se pyšní hlavně Eiffelovou věží, pod kterou bylo požádáno o ruku nespočetně mnoho žen. Paříž se skutečně řadí k nejromantičtějším místům, výročí zde strávilo mnoho zamilovaných i méně zamilovaných párů, kteří zde nechali zamknutý svůj zámek lásky nebo kteří navštívili zmiňovanou věž.  

Pokud se plánujete při návštěvě Paříže taky mrknout na Eiffelovu věž, máme pro vás několik praktických rad a tipů. Ty se vám budou hodit, vždyť je to jedna z nejvíce navštěvovaných památek světa, což se rovná masivnímu zájmu turistů a dlouhým frontám.  

Kolik stojí vstup na Eiffelovu věž? 

Jestliže chcete vystoupit do Eiffelovy věže, počítejte s tím, že si řádně zaplatíte. Není to levná záležitost, ostatně to není ani projížďka na Londýnském oku v Londýně. Vyšší ceny se zkrátka k dominantám bohužel řadí.  

Do prvního a druhého patra výtahem vás to bude stát šestnáct euro, děti a studenti od dvanácti do čtyřiadvaceti let to mají za osm euro, dítě do jedenácti let dokonce za čtyři eura. Pokud chcete výtahem vyjet až do třetího a nejvyššího patra, zaplatíte pětadvacet euro za dospělého, mládež zaplatí dvanáct a půl eura, dítě do jedenácti let přes šest euro. Pokud půjdete pěšky po schodech, vyjde vás to výrazně levněji. Dospělý vyjde do druhého patra na deset euro.  

Raději nakupujte online 

Abyste se vyhnuli nekončícím frontám, zakupte si vstupenky online. Je to snadné, učiňte tak skrze webovou stránku Eiffelovy věže. Jenom uveďte konkrétní čas, den.  

Rezervujte si místo v restauraci 

Pokud se chcete v Eiffelově věži najíst, dopředu si rezervujte místo. To vám totiž zajistí přednostní vstup. Pamatujte na to, protože jinak byste si na místo v restauraci počkali pěkně dlouhou dobu.