Zloději motocyklů

Podařilo se odhalit zloděje motocyklů

Nápad okrádat majitele hodnotných motocyklů vznikl nejdříve jako důvod pro přivýdělek, ale později se jejich byznys poněkud rozšířil. Motocykly si nejprve zloději našli na internetu, kde majitel nabízel prodej motocyklu a poté se vydali na lup.

Dvojice mužů pochází z Královéhradecka, ale krádeže podnikali po celé České republice a v posledním roce tedy odcizili celkem třináct mašin. Šťastný konec to pro zloděje nebyl, protože je nakonec policie odhalila.

Obvinění svůj čin nezapírali

Celý případ prošetřovala kriminální policie z Bruntálska, která získala jako první klíčové informace týkající se pachatelů. Po poslední krádeži byli mladí pachatelé ve věku 26 a 24 let dopadeni ve velice krátké době.

Dopadení pachatelé nebyli v minulosti nikdy trestní a svůj počin brali hlavně jako koníček, vlastně si neuvědomovali, jaký to může mít dopad. Pachatelé si vybrali svůj úlovek na specializovaných webech, kde dle inzerátu vybírali veterána nebo krosový motocykl.

Selský rozum a fotografie na webu je dovedly k cíli

Po průzkumu na internetových stránkách se pak vydali pachatelé do města, kde motocykl odcizili a někdy se jim podařilo odhalit majitele jednoduše podle garáže, před kterou byl motocykl vyfocen. Po odvezení motocyklu nečekali a ihned jej dli na internet k prodeji.

Takto rozpoznal svůj odcizený motocykl jeden z postižených a podal informace policii, což pomohlo k rychlejšímu dopadení pachatelů. Zloději kradli hlavně krosové motocykly, které nebyly registrované. Oba muži byli osoby samostatně výdělečně činné v oblasti nákup-prodej.