Po stopách českých pohádek. Na jakých hradech a zámcích se natáčely ty nejznámější?

Po stopách českých pohádek. Na jakých hradech a zámcích se natáčely ty nejznámější?

I když je už dávno po vánočních svátcích, kouzlo pohádek v nás stále zůstává. Mnozí lidé je sledovali celé Vánoce, čemuž se však nemůžeme divit. Přece jenom se jedná o svátky, se kterými se pohádky pojí. Určitě jste zhlédli novější pohádkové snímky i starou známou klasiku, která se stejně označuje za nejhezčí. Pojďme se však nyní, kdy v nás ještě dřímá kouzlo pohádek, zmínit konkrétní místa, kde se pohádky natáčely. Člověk by neřekl, že jsou tak blízko, jako kdybychom kamenem dohodili.  

Hrad Pirkštejn 

Pokud se chcete vydat na hrad nebo zámek, kde se nesetkáte s takovým množstvím turistů, vydejte se na hrad Pirkštejn. Jedná se o hrad, který není na pohled tak působivý, přesto se do něj někteří filmaři naprosto zamilovali. Řeč je zejména o filmařích, jež mají na svědomí pohádku Princ Bajaja, právě na zmíněném hradě se pohádka, která se zařadila mezi vánoční klasiku, točila. Samozřejmě se pohádka Princ Bajaja nenatáčela jen zde, ale je to jedno z hlavních míst společně se zříceninou Valdštejn.  

Hrad Křivoklát 

Pokud se chcete vydat na hrad, který je naprosto obsypaný pohádkami, pak byste se měli vydat na hrad Křivoklát, kde se natáčela každá druhá pohádka, na kterou si vzpomenete. Například se zde natáčela pohádka Honza málem králem, dále také Jak si zasloužit princeznu, Jak se budí princezny, taktéž se zde natáčela pohádka Škola princů nebo Třetí princ či Sůl nad zlato. Je to tu tedy opravdu pohádkové, byť jen o tom slyšíme a čteme! 

Zámek Dobříš 

Chcete se vydat po stopách nesmrtelné pohádky Princezna ze mlejna? Pak byste se měli vydat na zámek Dobříš, kde se pohádka natáčela. Zde se mimo jiné natáčela i pohádka Princezna se zlatou hvězdou, a tak i tento zámek je zcela pohádkový. Oslní vás však nejen tímto, ale také svým parkem, který je založen do francouzského a anglického stylu.