Perly po letech znovu na scéně

Perly po letech znovu na scéně 

Přemýšlíte o tom, jak doplnit svůj outfit, respektive jak ho doladit k dokonalosti? Nabízí se tradiční šperky, které byly, jsou a budou nedílnou součástí nejlépe hodnocených looků vůbec. Zatímco v jednu chvíli se nosily masivní kameny na uších i na krku, v současné době se vracíme k evergreenu, jakým jsou perly. Přijaty byly s velkou pompou a velice rychle se staly nedílnou součástí módní avantgardy. 

Perly jako klíčový doplněk 

Malé černé s naducanými rukávy, případně šaty s volány u kolenou, vždy však doplněny o bílé, elegantní a nadčasové perly, které mohou být staženy přímo ke krku, nebo pozvolna splývat do nemalého dekoltu. Jinými slovy – perly se stávají klíčovým doplňkem, který vyšperkovává naprosto každý outfit k dokonalosti.  

Jen pro vyšší třídu 

Mimochodem, věděli jste, že dříve se perly považovaly za slzy bohů? Tedy alespoň v to se věřilo v antickém Řecku, kde byly dokonce uctívány jako symbol vzácnosti a krásy. To vše vedlo k zákonu, který vydal sám Julius Caesar, říkající, že perly mohou nosit pouze aristokraté, jelikož jsou skutečně cenné a jedinečné. Perly se tak staly jiným než vyšším vrstvám zcela nedostupnými.  

Vše se změnilo ve dvacátém století 

Ke změně došlo až v minulém století, kdy perly měly sice stále cenu zlata, ale i přesto se je nebála do společnosti vynosit ikonická Coco Chanel. Ta se posléze svou ikonou slavnou pro svou perlovou bižuterii. I díky ní se ostatně perly staly dostupné pro všechny, zbouraly se mýty či pravidla týkající se toho, že si je mohla dovolit jen vyšší společenská třída.  

Perly dosáhly svého vrcholu v padesátých letech 

Největší slávy se perly mohly radovat v padesátých letech minulého století, kdy se aktivně začaly objevovat také na filmových plátnech. A i když hned poté začala obliba perel upadat, nyní se s úspěchem navrací a věříme, že už nikdy neodejdou.